Najnowsze informacje

Czy osoba zadłużona dostanie kredyt gotówkowy?

Potrzebujesz gotówki, ale niestety jesteś już zadłużony i trafiłeś do Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) lub Biura Informacji Kredytowej (BIK)? Czy nadal masz szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego? Oczywiście, w takiej sytuacji Twoje szanse są znacznie mniejsze, jednak zawsze można skorzystać z oferty firm pożyczkowych i parabanków. Jak zrobić to mądrze? Zapraszamy do tekstu.

Jaką masz szansę na kredyt, gdy jesteś już zadłużony?

Kiedy wpadniemy w spiralę długu, nie będzie nam łatwo skorzystać z kolejnego kredytu gotówkowego lub pożyczki. Wiele osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań. Dodatkowo ich stan pogarsza jeszcze to, że często w związku z problemami ze zwrotem kredytów, widnieją oni w rejestrze BIK, KRD, ERIF lub BIG InfoMonitor. Taka zła historia kredytowa nie ułatwia im na pewno ubiegania się o nowy kredyt w bankach, czy SKOK -ach, które zazwyczaj nie chcą takim osobom przyznać więcej pieniędzy, ponieważ w ich oczach straciły one wiarygodność.

Jednak osoby zadłużone mają także inne opcje:jest nimi refinansowanie kredytów lub ich konsolidacja. Zwłaszcza konsolidacja pozwala na zmniejszenie wysokości rat, rozłożenie w ich dłuższym czasie i połączenie kilku pożyczek w jedną, z niższym oprocentowaniem. Więcej o tej opcji poczytasz tutaj: https://gotowkowe.net/wiedza/konsolidacja-kredytow-gotowkowych/. Warto pamiętać także o opcji wakacji kredytowych lub karencji w spłacie. Wszystkie te opcje mogą pozwolić nam wyjść z długów.

Czym są pożyczki bez zdolności kredytowej?

Pożyczkę dla osób zadłużonych oferują instytucje pozabankowe, chociaż też należy pamiętać o tym, że one również dość sceptycznie podchodzą do tego rodzaju klientów. Raczej nie będą oni mogli skorzystać z większych kwot i pomimo tego, że firmy pożyczkowe reklamują się tym, że nie sprawdzają historii kredytowej, to i tak większość z nich weryfikuje klienta w Biurach Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej. Jednak istnieją jeszcze firmy, które pomimo tego nie sprawdzają BIK – u, czy KRD.

Tego rodzaju instytucje posiadają mniej rygorystyczne wymagania, a warunkiem jest uzyskiwanie dochodów, jako minimalnej gwarancji, do spłacenia zobowiązania w ciągu terminu określonego w umowie. Najczęściej pożyczki takie udzielane są błyskawicznie, w ciągu kilku lub kilkunastu minut, od decyzji o jej przyznaniu. Duży komfort daje także to, że wszystkie niezbędne czynności możemy załatwić, nie wychodząc z domu, przez Internet.

Jednak należy liczyć się z tym, że koszty takich pożyczek są bardzo wysokie – zamiast pomóc nam wyjść z kłopotów, mogą nas wpędzić w spiralę zadłużenia. Pomimo wejścia w życie licznych przepisów antylichwiarskich, RRSO chwilówek nadal oscyluje w granicach 1000%. Dlatego z tego rodzaju produktów należy korzystać bardzo ostrożnie.

Gdzie szukać kredytów gotówkowych dla zadłużonych?

Jak już wspomnieliśmy szeroka oferta kredytów gotówkowych dostępna jest głównie bankach. Ich oferty może sprawdzić w internecie.

Dlatego zanim przystąpimy do podpisywania umowy, szczególną uwagę zwróćmy przede wszystkim na: wszystkie zapisy jakie zawiera, opinie w Internecie, a także jej wiarygodność. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem kredytów gotówkowych dla zadłużonych, więcej informacji znajdziesz tutaj: https://gotowkowe.net/wiedza/kredyt-gotowkowy-dla-zadluzonych-co-warto-wiedziec/.

Kilka najważniejszych informacji, o których warto pamiętać

Aby w rozsądny sposób korzystać z tego typu produktów koniecznie pamiętajmy o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze, koszty kredytów są stosunkowo wysokie przez ryzyko związane z późniejszym odzyskaniem tych pieniędzy. Często bowiem zdarza się, że kredytobiorcy mają problemy z oddaniem ich w ustalonym terminie, a to dla pożyczkodawcy generuje dodatkowe koszty.

Po drugie, zawsze istnieje możliwość wzięcia chwilówki na raty nawet z negatywną historią kredytową, czy mając komornika. W internecie dostępnych jest wiele rankingów i zestawień dla chwilówek na raty bez BIK, KRD, ERIF, BIG: https://enerad.pl/aktualnosci/pozyczki-chwilowki-na-raty-bez-bik-krd-erif-big/.

Bardzo pomocne, przy poszukiwaniu najbardziej dostosowanej do naszych potrzeb oferty, mogą okazać się wyszukiwarki lub rankingi pożyczek i kredytów, które są dostępne w Internecie. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wzięciu kredytu gotówkowego dla zadłużonych, dokładnie zapoznaj się z jego całkowitym kosztem.

Zobacz kolejny artykuł

Rodzaje i zastosowanie lamp przemysłowych

Każdy przedsiębiorca oraz pracownik zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa prawidłowe oświetlenie …

Listwa okienna elewacyjna – jak wybrać?

Listwa okienna elewacyjna – do czego służy? Listwa okienna elewacyjna zapewnia właściwe wykończenie okna, nadając …