Co robić w długie wakacyjne wieczory?

Wakacje to czas błogiego lenistwa i odpoczynku po całorocznym wysiłku zawodowym czy szkolnym. Ładując akumulatory, warto spędzać ten czas aktywnie i dostarczać sobie i swojej rodzinie wielu atrakcji. Istnieje wiele sposobów, aby zamienić długie wakacyjne wieczory w niezapomniane przeżycia i bardzo ciekawie wykorzystać ten czas. Co zatem można robić z wolnym wieczornym czasem? Poniżej przedstawiamy kilka interesujących sposobów na zagospodarowanie wolnego wakacyjnego czasu, aby zamienić go w najlepsze wakacyjne chwile.

Rowery

https://www.sklep-presto.pl/skating-i-rowery/

Pierwszym i zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym sposobem na spędzanie wieczornych chwil z rodziną są przejażdżki rowerowe. Mogą one być długie, krótkie, dalekie lub tylko w pobliżu domu. Niezależnie od celu taki wypad daje wiele frajdy dzieciom i pozwala rozruszać się przed snem. Jazdę na rowerze możemy wymienić zamiast wieczornego biegania, co jest dodatkowym atutem. Na rowerach możemy również dojechać w wiele ciekawych miejsc. Są to parki, jeziora czy ogródki działkowe. Możliwość zorganizowania grilla czy mini pikniku w przerwie jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność spędzanego razem wieczoru.

Pamiętać należy, że wieczory, chociaż są długie, to rowery powinny mieć sprawne oświetlenie, a sami cykliści – w tym szczególnie dzieci- kaski i elementy odblaskowe. Znacząco zwiększa to poziom ochrony.

Rolki

https://www.sklep-presto.pl/skating-i-rowery/skating-i-akcesoria/rolki-i-lyzworolki-1349/

Dla bardziej wymagających członków rodziny idealnym zajęciem na wieczór będą rolki. Takie rodzaj aktywności to doskonale połączenie wspólnego spędzania czasu i aktywności fizycznej.

Rodzice z chęcią również przypomniał sobie ą sztukę, a wspólna jazda z najmłodszymi lub innymi domownikami będzie świetną zabawą. Przed wyruszeniem warto sprawdzić stan techniczny zapewne długo nieużywanych rolek. Zapobiegnie to powrotowi na piechotę do domu.

Hamak

https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/biwak-i-kemping/hamaki-i-fotele-wiszace-1760/

Jeśli po kolejnym aktywnym wieczorze będziemy wymagać odpoczynku, doskonale do tego celu będą hamaki. Możliwość poleżenia i poczytania dobrej książki ucieszy starsze osoby, a dzieci przyciągną swoją atrakcyjnością i niecodziennością. Hamaki są dostępne w różnych wersjach cenowych, a najtańsze modele kosztują kilkanaście -kilkadziesiąt złotych. Wyposażenie w niech domowników nie będzie droższe od wypadu do restauracji a korzystać z nich można przez długie lata.

Nordic Walking

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/nordic-walking-jak-zaczac-ktore-akcesoria-sa-niezbedne/4692/

Połączenie zdrowego stylu życia ze spacerami daje bardzo interesujący wynik. Nordic Walking może skutecznie urozmaicić wieczorne spacery całej rodziny. Aby uprawiać ten sport — wystarczy zakup kijków. Najtańsze kupimy już za kilkanaście — kilkadziesiąt złotych. W efekcie oprócz wspólnego czasu otrzymamy większą aktywność fizyczną i utrzymanie kondycji fizycznej. Jest to też zachęta dla dzieci, które uwielbiają gadżety i zwykły spacer jest dla nich raczej nudnym przymusem. Kije Nordic Walking obecne są również w wersji dziecięcej z odpowiednią długością czy obecnością kolorowych grafik.

Bieganie

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/najlepsze-buty-do-biegania/5985/

Alternatywą dla powyższych zajęć jest bieganie. To doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu oraz regularne dbanie o formę. Okres wakacyjny jest świetnym momentem, aby do tego sport wciągnąć dzieci i zaszczepić w nich ducha biegacza. Oprócz miłej atmosfery zaowocuje to u najmłodszych poczuciem dbania o własną kondycję.

Ognisko

Kolejnym ciekawym sposobem na spędzenie wieczoru jest zrobienie ogniska. Wszechobecne grille wyparły tę atrakcyjną formę z przyczyny funkcjonalnej. Jednak gdy mamy do dyspozycji cały wieczór i chcemy spędzić go razem, możemy pozwolić sobie na wspólne zbieranie drewna czy układanie ogniska. Jest to duża frajda nie tylko dla najmłodszych, a imponująca paląca się konstrukcja pozwoli upiec tradycyjne kiełbaski na kiju. Należy pamiętać, że ogniska można rozpalać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, aby nie spowodować pożaru.

Do pozostałych wieczornych atrakcji możemy zaliczyć jeszcze:

  • basen
  • gry planszowe
  • imprezy plenerowe organizowane przez miasto
  • wspólne przygotowanie niecodziennej kolacji

Zobacz kolejny artykuł

Zdobądź Fundusze Europejskie