Aparaty bezlusterkowe – czy warto się nimi zainteresować?

Znani producenci sprzętu fotograficznego od kilku lat do swojej oferty wprowadzają aparaty bezlusterkowe, które są stosunkową nowością w branży fotograficznej. Jednak bardzo szybko zyskują sobie wielu zwolenników. Czy taki aparat to dobra inwestycja? Czy warto go wybrać?

Aparat bezlustekrowy, czyli jaki?

Aparaty bezlusterkowe zalicza się do aparatów z wymienną optyką. Jednak w przeciwieństwie do popularnych lustrzanek nie mają one lustra. Dzięki czemu aparat jest mniejszy i lżejszy od lustrzanki o podobnych parametrach. To powoduje, że tego typu aparaty są chętnie wybierane przez osoby, które dużo podróżują ze swoim sprzętem lub fotografują wędrując. Nawet kilka gram mniej liczy się, gdy aparat wraz z podłączonym obiektywem jest noszony przez bardzo długi czas. Co ważne bezlusterkowce coraz częściej mają parametry bardzo zbliżone do lustrzanek, a nawet takie same, przez co sięgają po nie również profesjonaliści. Trzeba jednak pamiętać, że bezlusterkowce z reguły mają wolniejszy autofocus niż lustrzanki.

Jaki aparat bezlusterkowy wybrać dla pasjonata fotografii?

Jednym z producentów, którzy oferują ciekawe, zaawansowane modele bezlusterkowców jest Olympus. Modelem godnym uwagi jest aparat Olympus OM-D E-M1 Mark II. Jest to propozycja dla osób szukających aparatu do fotografowania w podróży. Model ten waży 500 g, a przy tym ma rozmiary pozwalające na łatwe przewożenie go. Aparat przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest prędkość i precyzja. Wykonuje do 60 klatek na sekundę. Cechuje go także bardzo wysoka precyzja systemu AF. Warto też wspomnieć o solidnej konstrukcji. Model ten jest odporny na kurz oraz zachlapania. Można nim bezpiecznie wykonywać zdjęcia również na mrozie (w temperaturze do -10 stopni Celsjusza). Aparat też dobrze eliminuje ruchy, które powodowane są przez fotografa w związku z drżeniem rąk, co pozwala na uzyskanie ładnych i ostrych zdjęć. Pełną specyfikację aparatu można sprawdzić na stronie internetowej https://proclub.pl/aparaty/bezlusterkowce/olympus_om-d_e-m1_mark_ii_body_czarny_pasek_peak_design_cashback_900zl.html.

Zobacz kolejny artykuł

Fotowoltaika – sprawność w pochmurne dni

Fotowoltaika to prężnie rozwijająca się technologia, korzystająca z zasobów energii odnawialnej – promieniowania słonecznego. Z …