Agencja pracy – skuteczna pomoc w rekrutacji

Poszukiwanie pracowników staje się coraz trudniejszym zadaniem. Na rynku pracy w Polsce coraz częściej borykamy się z brakiem rąk do pracy, a sam proces rekrutacyjny, jeśli ma przynieść satysfakcjonujące rezultaty, powinien być przeprowadzony z dużą starannością i profesjonalnie. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Pomocy może udzielić nam profesjonalna agencja pracy.

Pośrednik – dlaczego nie?

Choć wielu pracodawców podchodzi sceptycznie do propozycji skorzystania z usług pośrednika, nie da się ukryć, że oferta agencji pracy jest dziś brana pod uwagę częściej niż kilka lat temu. Wpływ mają na to przede wszystkim rzeczywiste korzyści, jakie pociąga za sobą taka współpraca. Osoby zatrudnione w agencji mogą dziś pomóc w rekrutowaniu nie tylko pracowników wykonujących najprostsze czynności, ale i specjalistów, dysponują przy tym bazami kandydatów, których wielu pracodawców może im pozazdrościć.

Argumentem przemawiającym za współpracą z agencją pracy jest też koszt samego procesu rekrutacyjnego. Nie wszystkie firmy mogą pochwalić się działami wyspecjalizowanymi w tym kierunku, a szkolenia rekruterów i przyswajanie zasad związanych z rekrutacją to czynności generujące spore koszty. Trudno nie zgodzić się również z tym, że pierwsze próby rekrutowania pracowników wcale nie muszą kończyć się powodzeniem. Mogą też zabierać cenny czas, który, w innych okolicznościach, byłby przeznaczony na przyuczanie zatrudnionych do nowych obowiązków, jakie przyjdzie im wykonywać.

Tylko podmioty z doświadczeniem

Nie oznacza to, oczywiście, że każda agencja pracy poradzi sobie jednakowo dobrze z powierzonymi jej obowiązkami. W praktyce oznacza to, że za naprawdę satysfakcjonującą można uznać jedynie współpracę z tymi podmiotami, które charakteryzują się odpowiednio dużym doświadczeniem. Te najczęściej mierzy się przez pryzmat samej obecności na rynku, nie powinien być to jednak jedyny wyznacznik atrakcyjności agencji. Nie mniej istotne jest jej rzeczywiste doświadczenie rynkowe, liczba i charakter prowadzonych wcześniej rekrutacji oraz liczba zadowolonych klientów kontynuujących z nią współpracę.

Może się wydawać, że znalezienie takiego podmiotu nie będzie należało do zadań najłatwiejszych. Tymczasem okazuje się, że wcale nie musi tak być. Agencja pracy ATERIMA posiada wszystkie te cechy, które pozwalają na odróżnianie podmiotów wartych polecenia od tych, których lepiej unikać. Jej oferta jest przy tym dopracowana i systematycznie poszerzana tak, aby odpowiadała zmieniającym się potrzebom klientów.

Zobacz kolejny artykuł

Zabawki kreatywne inaczej

W świecie dziecięcych zabawek czasami naprawdę trudno się odnaleźć. Wszystkie zabawki muszą być dzisiaj kreatywne, …