41% ludzi przeżycia ceni bardziej od przedmiotów. Jakie to prezenty?

Pod koniec roku 2017, jeden ze sklepów oferujących karty prezentowe przeprowadził badanie dotyczące świątecznych upominków. Aż 41 % respondentów przyznało, że to właśnie niematerialne formy prezentów cieszą ich najbardziej. Z czego to wynika i o czym to świadczy? Na jakie przeżycia warto postawić, decydując się na taką formę podarunku? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Ciągły brak czasu

Nasi rodzice i dziadkowie jednogłośnie przyznają, że świat zwariował, kiedy każdego dnia widzą niemal biegnących po ulicy ludzi. Pogoń za pieniądzem, nadmiar obowiązków i dążenie do perfekcji sprawia, że nie mamy czasu dla siebie i dla rodziny. Oczywiście nie umyka to niczyjej uwadze, dlatego kiedy pojawia się taka możliwość, wiele osób chce wykorzystać wolny czas najlepiej jak się tylko da. Wspólny kurs kulinarny? Rodzinny dzień w parku rozrywki? To dopiero początek długiej listy prezentów, które ucieszą każdą zabieganą osobę.

Problemy organizacyjne

Każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku, relaksu i wyciszenia, która pozwoli na zebranie myśli i naładowania baterii. Niestety, większość osób sama sobie tego nie potrafi zorganizować. Wyjście do SPA, na masaż czy nawet do teatru – ciągle coś stoi na przeszkodzie. Trudności jednak znikają, kiedy dostajemy taki prezent, gdyż nagle jakoś łatwiej to wszystko zaplanować.

Przeżycia, które warto ofiarować

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek prezent w postaci przeżyć, zastanów się nad tym, co ucieszy bliską Ci osobę i czego tak naprawdę potrzebuje. Dla kogoś przepracowanego, kto całe dnie spędza w biurze, kojącym okaże się masaż w luksusowym miejscu, który odpręży nie tylko jego ciało, ale i umysł. W tym przypadku, bardzo ciekawym pomysłem jest również dzień lub weekend w SPA, gdzie możecie spędzić trochę czasu razem.

Jeżeli solenizant lub solenizantka uwielbia aktywny odpoczynek, wówczas warto nieco bardziej zaszaleć i postawić na atrakcje, które dostarczą nieco mocniejszych wrażeń w postaci nurkowania, jazdy quadem lub kursu kitesurfingu! Pozwoli to na moment zapomnieć o całym świecie i oddać się błogiemu uczuciu, jakim jest beztroska.

Przeżycia nie tracą ważności

41 % to całkiem poważny wynik. Nic w tym dziwnego, że prawie połowa badanych wybrała przeżycia zamiast rzeczy materialnych. Przedmioty – mimo że cieszą, kiedyś się zużywają, a przeżycia zamieniamy we wspomnienia, które w pamięci pozostają na zawsze. W końcu dla chwil, które dają szczęście, warto żyć! Kliknij i zobacz przykładowe pomysły na Super Prezenty

Zobacz kolejny artykuł

Zabawki kreatywne inaczej

W świecie dziecięcych zabawek czasami naprawdę trudno się odnaleźć. Wszystkie zabawki muszą być dzisiaj kreatywne, …