fot. Urząd Miasta Gostynina

Zasłużone półwiecze

Tego typu uroczystościom zawsze towarzyszy wzruszenie dzieci, wnuków, prawnuków i przyjaciół. Na Zamku Gostynińskim odbyła się uroczystość z udziałem 14 par małżeńskich obchodzących złote gody. Jubilaci z satysfakcją przyjmowali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
Wszystkich jubilatów oraz ich gości witała Maria Rendzikowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jak słusznie zauważyła, miejsce uroczystości nie było przypadkowe, gdyż zamek dla wielu obecnych ma „charakter sentymentalny”, towarzyszył młodości szacownych jubilatów.
Małżeństwa stawiły się w komplecie: Jadwiga i Sławomir Brudniccy, Dobrosława i Zbigniew Brzezińscy, Teresa i Włodzimierz Chrościccy, Anna i Aleksander Gadomscy, Anna i Stanisław Gawin, Zofia i Władysław Jóźwiak, Halina i Wojciech Matuszewscy, Bożena i Eugeniusz Ostrowscy, Jadwiga i Jan Różańscy, Stefania i Bogdan Szymczak, Halina i Henryk Toruniewscy, Lucyna i Eugeniusz Woźniccy, Jadwiga i Stanisław Wróblewscy, Irena i Tadeusz Zemsta.
Życzenia jubilatom składał również burmistrz Paweł Kalinowski:
– Wspólne życie to próba charakterów, szukanie kompromisów, wrażliwość na drugiego człowieka, oddanie i zaufanie – wymieniał gospodarz zamku. – Jednak receptą na długi i udany związek jest prawdziwe i szczere uczucie. Myślę, że dzisiejszy dzień postawi na kobiercu waszego wspólnego życia złoty ślad. W tym pięknym dniu waszej rocznicy ślubu pragnę życzyć zdrowia oraz wielu wspaniałych chwil – przekonywał Kalinowski.
Miłym akcentem spotkania było odznaczenie par małżeńskich medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadawanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal ten ma być symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze RP dla wartości życia rodzinnego oraz wagi, jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny. Odznakę w imieniu prezydenta RP wręczył burmistrz Gostynina. Aby tradycji stało się zadość, wspólnie zaśpiewano parom „Sto lat”, poza tym spotkanie uwieczniono pamiątkowym zdjęciem oraz uczczono lampką szampana.
Obecni z radością przyjęli występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Solec”, pod kierunkiem choreograf Jolanty Gutowskiej. Warto przypomnieć, że zespół w swym dorobku artystycznym posiada wiele koncertów na festiwalach zagranicznych. Ma za sobą występy w Chorwacji, Serbii, Czarnogórze, Bułgarii, Włoszech, a nawet w Rzymie dla papieża. Uczestnicy i goście rocznicowej uroczystości obejrzeli w ich wykonaniu suitę krakowską, a także wysłuchali kolęd śpiewanych przez członkinie zespołu. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Dobra szkoła z Polnej

Część artystyczna w wykonaniu uczniów pt. „GCE droga do sukcesu”, rozstrzygnięcie konkursu „Fizyka może być …