Zapisy na wyjątkowy uniwersytet

W Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie można zapisać się na zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To uczelnia wyjątkowa, bo oferuje studia wszystkim zainteresowanym, bez względu na wiek. Będzie to jej czwarty rok akademicki.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gostyninie oferuje różnorakie zajęcia, z wielu dziedzin naukowych, przedstawione w sposób ciekawy i intrygujący. Odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury – funkcję koordynatora pełni Magdalena Garstka, na co dzień instruktor w MCK.
Słuchacze pierwszego roku otrzymają indeksy, które stopniowo będą wypełniać się kolejnymi wpisami wykładowców. Poza tym w ramach UTW działa Rada Słuchaczy, która ma realny wpływ na to, co dzieje się na uczelni. Ważny jest także wymiar integracyjny tych spotkań – to jedna z niewielu okazji, aby spotkać się z innymi, wymienić doświadczenia życiowe.
Zapisy do udziału w zajęciach gostynińskiego UTW odbywają się pod numerem telefonu 514-502-433, a także w Miejskim Centrum Kultury, w pokoju numer 214.
Inicjatorzy zajęć na UTW mają nadzieję, że chętnych nie zabraknie i że po raz kolejny uniwersyteckie ławki wypełnią się studentami w różnym wieku. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Matejko na Zamku

Wyhaftowany nicią obraz Jana Matejki „Bitwa pod Wiedniem” zaprezentowano na Zamku Gostynińskim. Jest to największy …