Najnowsze informacje

Zadbali o swoje przedszkole

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Gostyninie dzielnie wsparły wolontariuszy z Płocka, sadząc razem z nimi bukszpan na działce przy przedszkolu. Akcja nosiła tytuł „Mam dobry pomysł. Pomagam!”.
Do Miejskiego Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie przyjechała grupa wolontariuszy z PKN ORLEN w Płocku w ramach akcji „Mam dobry pomysł. Pomagam!”. Postanowili oni poprawić wizerunek terenu wokół placówki. Grupa składała się z 12 osób, pracowników z Zespołu Zakupów Technicznych PKN ORLEN. W ramach akcji zagospodarowano teren zielony wokół przedszkola: nasadzono 40 krzewów bukszpanu wzdłuż bramy wjazdowej od ulicy Legionów Polskich, a także wzdłuż ogrodzenia i ścieżki prowadzącej do głównego wejścia od ulicy Wojska Polskiego. Przy krzewach rozłożono agrowłókninę i wysypano korę. Część bukszpanów została oddzielona od reszty trawnika drewnianą palisadą wkopaną w ziemię.
Ponadto wolontariusze stworzyli ogród ziołowy, który został ogrodzony drewnianą palisadą. Wewnątrz umieszczono donice z ziołami: trawa cytrynowa, majeranek, mięta, karczoch, cząber, rozmaryn, lawenda oraz donice z wrzosami w różnych kolorach. Cały plac również został wyłożony włókniną, a na nią wysypano biały grys. Dodatkowo odświeżone zostało wejście do przedszkola: wolontariusze naprawili ubytki w ścianie przy głównych drzwiach oraz pomalowali ją farbą. Całości obrazu dopełnił ustawiony przy wejściu biały kosz z wrzosami.
Ponadto przy ścieżce wejściowej na trawniku została umiejscowiona tablica informacyjna „Drzewa rosnące na Terenie Naszego Przedszkola”, ufundowana przez radę rodziców i indywidualnych sponsorów, zaprojektowana przez Małgorzatę Zielińską. Pracownicy PKN ORLEN zgrabili także liście wokół przedszkola.
Do wspólnej pracy zaproszone zostały także dzieci. Najstarsza grupa przedszkolaków dzielnie pomogła w grabieniu liści, sadzeniu ziół i wkopywaniu krzewów. W podziękowaniu za pomoc wolontariusze obdarowali dzieci upominkami, a sami zostali zaproszeni na pyszny posiłek. Pracy było bardzo dużo, ale efekt końcowy w pełni zadowolił wszystkich zaangażowanych w ten projekt.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Jubileusz Związku Niewidomych

Gostynińskie Koło Polskiego Związku Niewidomych obchodziło jubileusz półwiecza działalności. W Gostynińskim Centrum Edukacji spotkali się …

Powrót tablicy na Floriańską

Na budynek przy ulicy Floriańskiej w Gostyninie wróciła tablica upamiętniająca dziesięciu mieszkańców miasta, którzy zostali …