Najnowsze informacje
fot. GCE Gostynin

Z workiem prezentów

Chore dzieci, leżące w szpitalu w Gostyninie-Kruku w okresie świątecznym z radością witały Świętego Mikołaja z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Była to jedna z trzech akcji, jakie w tym czasie zorganizowała młodzież.
Samorząd Uczniowski w Gostynińskim Centrum Edukacji tworzą: Karolina Piekarska, Konrad Sobczyk, Wiktor Rękawiecki, Katarzyna Bedyk, Ewelina Wasiak, Patrycja Lewandowska, Wiktoria Żywica. Opiekę nad tym gremium sprawują Anna Kosada i Monika Świderek.
Aby tradycji Bożego Narodzenia stało się zadość, Samorząd Uczniowski GCE przeprowadził aż trzy charytatywne akcje świąteczne. Pierwszą z nich była zbiórka pieniędzy pod hasłem ,,Twój jeden złoty rozwiąże komuś drobne kłopoty”, a drugą obdarowanie prezentami dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gostyninie.
Jednak największym przeżyciem dla młodych ludzi okazała się wizyta na oddziale dziecięcym w szpitalu w Gostyninie-Kruku. Chore dzieci były mile zaskoczone, gdy otrzymywały prezenty świąteczne. Święty Mikołaj wraz z pomocnicami zostali też dobrze przyjęci przez obecnych na oddziale rodziców. Bo w końcu co może rozweselić chore dziecko, jeśli nie upominek?
Wolontariusze przekonali się, jak dużą satysfakcję daje bezinteresowne poświęcenie innym swojego czasu. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Kandydatka PSL na burmistrza Gostynina

Mariola Józwiak-Węclewska będzie kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina z ramienia PSL Porozumienie Społeczne. Podczas spotkania …

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …