Wyróżnienia dla uczniów z Gostynina za wybitne osiągnięcia

Sukcesami naukowymi i sportowymi, zdobytymi w ostatnim czasie, mogą pochwalić się uczniowie gostynińskich szkół: Agnieszka Komorowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za osiągnięcia w sporcie, a Nela Boratowska i Bartłomiej Kapturowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 – za osiągniecia w nauce.
Agnieszka Komorowska, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie we wrześniu uczestniczyła w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych „Sprawni Razem” w Warszawie. Lekkoatletka zajęła pierwsze miejsce w kategorii do lat 16 i tym samym obroniła tytuł Mistrzyni Polski z poprzedniego roku. Dostrzegając ten ogromy sukces oraz dotychczasowe osiągnięcia starosta gostyniński Tomasz Matuszewski przyznał Agnieszce specjalną nagrodę. Otrzymał ją także jej trener Marcin Nowicki. Uroczystość odbyła się w gronie całej społeczności szkolnej.
Ponadto w ostatnim czasie ważne wyróżnienia otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Nela Boratowska z klasy VIIIb i Bartłomiej Kapturowski z klasy IIIb (oddział gimnazjalny), w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce języka angielskiego stali się stypendystami projektu pod nazwą „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2018/2019”. Ich o piekunem jest Edyta Lewandowska. Wręczenie wyróżnień odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym nr 6 im. W. Jagiełły w Płocku.

(eg)
fot. Starostwo Powiatowe w Gostyninie

Zobacz kolejny artykuł

Rodem z Ziemi Gostynińskiej

75 lat temu miała miejsce jedna z najsłynniejszych bitew świata – o Monte Cassino. Walczyli …