Najnowsze informacje

Wieści z Gostynina

Koncert w Szkole Muzycznej
W niedzielę 19 grudnia br. o godz. 17.00 w Zamku Gostynińskim odbędzie się Wieczór Kolęd. Wystąpią w nim uczniowie Miejskiej Szkoły Muzycznej I st. w Gostyninie, Chór Miejski, Katedralny Kwintet Dęty „Canzona” i „Zbig Band”.
VII Turniej Tenisa Stołowego
W Gostynińskim Centrum Edukacyjnym odbył się VII Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Gostyninie. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: Rafał Marciniak i Magda Tondera, Paweł Makowski i Anna Sikora, Sebastian Grodecki i Angelika Gorączkowska, Patryk Brzeziński i Emilia Malesa.
Wystawa w MCK
W sali wystaw Miejskiego Centrum Kultury swoje prace pokazali malarze z Grupy Nieformalnej. „Gostynin moje miasto” namalowali: Paweł Tencer, Barbara Perlikowska, Anna Łuczyńska i Krzysztof Koper.
Puchar z Sieradza
Drużyna Stowarzyszenia RKA ,,Przystań Życia” z Gostynina zajęła I miejsce w IX Turnieju Halowej Piłki Nożnej Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. „Przystań Życia” wystąpiła w składzie: kapitan Jacek Tomczak, Robert Ratajski, Dawid Pestkowski, Grzegorz Kopaczewski, Paweł Żydowo.
Odnowiony park Piłsudskiego
Zakończono przebudowę alei parkowych w parku im. Józefa Piłsudskiego. Wykonawcą robót była firma Ultra-Bis z siedzibą w Gostyninie, a autorem projektu budowlanego – mgr inż. Bogusław Wierzchowski z Woli Łąckiej. Przebudowa polegała na wymianie starych płytek chodnikowych na stylizowaną kostkę brukową, wraz z poszerzeniem alei przekątnych i wykonaniem koła przed popiersiem Marszałka.
Orliki w nowych godzinach
W miesiącu grudniu boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 będzie otwarte w poniedziałki, środy i piątki od godziny 14.00 oraz w niedziele od godziny 12.30. Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 jest dostępny we wtorki i czwartki od godziny 14.00 i w soboty od 12.30. Zgłoszenia grupowe należy kierować na nr tel. 601-314-999.
Tenis dla debli
W sobotę 18 grudnia br. o godz. 9.30 w hali sportowej MOSiR przy ul. Kutnowskiej 7 odbędzie się Gwiazdkowy Regionalny Turniej Tenisa Ziemnego Par Deblowych, o Puchar Prezesa PBO i ZTZ „Budrox” Gostynin. Wstęp wolny.
Wyślij e-kartkę
Na stronie internetowej miasta Gostynina: www.gostynin.pl uruchomiony został moduł E-kartki. Urozmaica on serwis, dając internaucie możliwość wysłania pocztówki. Usługa ta pozwala promować serwis, gdyż odbiorca dostając e-kartkę, przenosi się na stronę internetową Gostynina.
Nowy numer ZOM
Zakład Oczyszczania Miasta w Gostyninie został przeniesiony na ulicę 18 Stycznia 36 (siedziba PKS). Należy do niego dzwonić pod inny niż do tej pory numer telefonu – tymczasowy nr tel. kom.: 693-150-117. Utrudnienia te mają niebawem zostać usunięte.    (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Nagrody dla twórców kultury

Mirosława Pietrzak, Tadeusz Biniewicz i Stanisław Augustyniak otrzymali nagrody miasta Gostynina za zasługi dla kultury. …

Jubileusz Związku Niewidomych

Gostynińskie Koło Polskiego Związku Niewidomych obchodziło jubileusz półwiecza działalności. W Gostynińskim Centrum Edukacji spotkali się …