Najnowsze informacje

Wędrując po Murcji

Grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie odwiedziła Hiszpanię w ramach projektu Erasmus+ „Moje Pasje – Moją przyszłością”. W programie pobytu znalazły się zajęcia w szkole w Murcii oraz zwiedzanie zabytków.
Gostyninianie wzięli udział w wizycie szkoleniowej w szkole Ceip Reino de Murcia w mieście Murcja. Uczniowie zamieszkali u rodzin, które przyjęły ich niezwykle gościnnie.
Spędzali czas wspólnie z dziećmi z Hiszpanii, Grecji i Chorwacji. Uczestniczyli w różnych zajęciach i konkursach, doskonaląc swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, poznając kulturę i zwyczaje rówieśników z innych państw. Także nauczyciele uczestniczyli w zajęciach prowadzonych metodą CLIL (nauczanie językowo-przedmiotowe), wymieniali doświadczenia, porównywali systemy edukacyjne.
W wolnym czasie gospodarze starali się pokazać gostynianom najciekawsze miejsca w mieście, zabytki i muzea. Podziwiali więc Stare Miasto z najsłynniejszą budowlą – gotycką katedrą Santa María. Był też czas na inne atrakcje – kręgle, trampoliny i pokoje zagadek (tzw. Escape rooms). Ważnym punktem wizyty było też spotkanie w Ratuszu z burmistrzem Jose Ballesta. Ostatniego dnia pobytu w Hiszpanii zorganizowana została wycieczka do Cartageny. W tym historycznym nadmorskim mieście można było zwiedzić ruiny teatru rzymskiego, budynki Starego Miasta i port.
W kwietniu br. partnerzy projektu przyjadą do Gostynina.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Nagrody dla twórców kultury

Mirosława Pietrzak, Tadeusz Biniewicz i Stanisław Augustyniak otrzymali nagrody miasta Gostynina za zasługi dla kultury. …

Jubileusz Związku Niewidomych

Gostynińskie Koło Polskiego Związku Niewidomych obchodziło jubileusz półwiecza działalności. W Gostynińskim Centrum Edukacji spotkali się …