W ramach Budżetu Obywatelskiego urządzili bibliotekę

Nowe regały na książki zakupiono dla Filii nr 1 przy ul. Płockiej 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie, za środki uzyskane z Budżetu Obywatelskiego. Placówka w ten sposób zrealizowała projekt pod nazwą „Urządzamy bibliotekę”.
Filia gostynińskiej biblioteki mogła zakupić nowe regały biblioteczne w ramach projektu „Urządzamy bibliotekę”, ponieważ pozyskała z Budżetu Obywatelskiego środki finansowe na ten cel. Liderkami projektu były panie: Wiesława Zera i Anna Ścibor.
Pierwszy etap projektu zrealizowały dyrektor biblioteki Katarzyna Leśniewska wraz z kierownik Filii nr 1 Grażyną Staniszewską oraz emerytowaną bibliotekarką Haliną Pakulską. Oficjalnego otwarcia placówki po zmianach dokonał burmistrz Paweł Kalinowski.
Nowe regały, wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantują długoletnie użytkowanie i bezpieczeństwo przechowywanych w nich zbiorów. Było to tym bardziej potrzebne, że Filia nr 1 obsługuje duże osiedle, z blokami i domami prywatnymi. Poza tym współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 3 i prowadzi spotkania dla osób niepełnosprawnych m.in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ponadto przy Filii nr 1 działa Dyskusyjny Klub Książki.
Jej niewątpliwym atutem jest posiadanie własnego budynku, w którym część biblioteczna zlokalizowana jest na parterze, co ułatwia dostęp do biblioteki zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i matkom z dziećmi w wózkach.

(eg)
fot. MBP im. Jakuba z Gostynina

Zobacz kolejny artykuł

Warto znać przepisy

Na terenie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego uczniowie szkół z terenu powiatów gostynińskiego, sierpeckiego, płockiego oraz Płocka …