W radosnym oczekiwaniu

Gimnazjaliści z Gostynina i regionu gostynińskiego już po raz dziesiąty mogli wziąć udział w Konkursie Bożonarodzeniowym pt. „W radosnym oczekiwaniu”. Wpłynęło na niego 77 prac poetyckich, plastycznych i komputerowych. Nagrody dla laureatów wręczono w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym.
Jak twierdzą organizatorzy konkursu, dziesiąta z kolei edycja świadczy sama za siebie: młodzież chce uczestniczyć w konkursie, którego głównym tematem jest Boże Narodzenie. Tradycyjnie już gimnazjaliści mogli wykonywać prace w trzech kategoriach: poetyckiej (wpłynęły 24 prace), plastycznej (41 prace) i komputerowej (12 prac). Po raz pierwszy w tym roku wprowadzono także kategorię szopek bożonarodzeniowych, choć na razie niestety nie udało się wyłonić laureata w tej kategorii.
Cel konkursu był jednoznaczny: promowanie wartości zakorzenionych w tradycji chrześcijańskiej. Patronat nad nim sprawował ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, na terenie której znajduje się GCE. Jak przekonywali organizatorzy konkursu, przedstawione prace były na wysokim poziomie i jury musiało nieźle się nagłowić, aby wybrać laureatów.
W kategorii poetyckiej pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Wojciechowska z Gimnazjum w Solcu, druga była Ada Sękowska z Gimnazjum w Pacynie, zaś trzecia Marta Piątkowska z Gimnazjum w Strzelcach. W kategorii plastycznej na miejscu pierwszym znalazł się Przemysław Sztokman z Gimnazjum nr 3 w Gostyninie, na miejscu drugim – Katarzyna Marciniak z Gimnazjum w Łaniętach i na trzecim miejscu – Marlena Michalak z Gimnazjum w Solcu. W kategorii komputerowej pierwsze miejsce zajęła Izabela Rutkowska z Gimnazjum w Białotarsku, drugie miejsce – Damian Grochowski z Gimnazjum w Sannikach, trzecie miejsce – Magdalena Bembenista z Gimnazjum w Sannikach.
Nagrodą tegorocznej edycji był tomik poezji, w którym umieszczono nagrodzone prace ze wszystkich poprzednich edycji konkursu: – To bardzo znaczące świadectwo we współczesnym świecie, w którym wrażliwość chce się zastąpić drwiną i żartem. Tak naprawdę liczą się tylko wartości duchowe – komentował konkurs ks. kan. Ryszard Kruszewski, dziekan dekanatu gostynińskiego, podczas uroczystości wręczania nagród laureatom. Życzył także młodzieży dużo wrażliwości i umiejętności okazywania uczuć, do czego mógł się także przyczynić Konkurs Bożonarodzeniowy „W radosnym oczekiwaniu”.    (eg)

Zobacz kolejny artykuł

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …

Rowerami na Hel

13 rowerzystów z Gostynina wzięło udział w grupowej pielgrzymce rowerowej, której punktem docelowym był Półwysep …