Najnowsze informacje

Uroczystości w Gaśnem

Społeczność gostynińska uczciła 155. rocznicę powstania styczniowego. W programie znalazła się modlitwa i złożenie kwiatów przed pomnikiem w Gaśnem.
Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą św. w parafii Miłosierdzia Bożego. Kazanie wygłosił ks. Dariusz Sielczak. Odwołał się w nim m.in. do trwającego Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan, zachęcał do jedności w rodzinie i narodzie.
Druga część uroczystości odbyła się przed pomnikiem Powstańców Styczniowych w Gaśnem. Wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński przypomniał, że powstanie styczniowe z 1863 roku było największym zrywem niepodległościowym narodu przeciwko zaborcy rosyjskiemu. Zasługuje ono „na najwyższe uznanie, a Polacy pokazali, że gotowi są do najwyższych poświęceń”.
– Gaśne to szczególne miejsce dla ziemi gostynińskiej, świadczące o ciągłości myślenia o Polsce. Wypełniamy zaszczytną powinność składając hołd bohaterom – stwierdził Jacek Liziniewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin, na terenie którego znajduje się Gaśne.
Po okolicznościowych przemówieniach delegacje (władze samorządowe, kombatanci, nadleśnictwo) złożyły przed pomnikiem wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Kandydatka PSL na burmistrza Gostynina

Mariola Józwiak-Węclewska będzie kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina z ramienia PSL Porozumienie Społeczne. Podczas spotkania …

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …