Ty tylko mnie poprowadź…

Soliści, duety i zespoły wzięły udział w II Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie. Łącznie na scenie wystąpiło 55 osób z Gostynina, Sokołowa, Solca, Goleszyna i Białotarska. Wszyscy śpiewali zgodnie z hasłem festiwalu – „w Komunii z Bogiem”.
Przesłuchania festiwalowe zorganizowano w sali gimnastycznej SP nr 1. Na scenie prezentowali się kolejno: soliści, duety i zespoły, w dwóch kategoriach wiekowych. Najmłodsza solistka miała zaledwie 6 lat.
W składzie jury weszła wicedyrektor szkoły Renata Jędrzejewska, ks. Sławomir Wiśniewski – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, Danuta Paluszkiewicz-Pilichowicz z Urzędu Miasta Gostynina i nauczyciel muzyki w Goleszynie Cezary Szymczak. Jurorzy mieli przed sobą niełatwe zadanie wyboru najlepszych z grona 55 uczestników. Oceniali przede wszystkim emisję głosu, dykcję, sposób interpretacji utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii solistów od 7 do 9 lat nagrody otrzymali: I – Zuzanna Cichońska z SP nr 1 w Gostyninie (za utwór „Tylko mnie poprowadź”) opiekun Monika Majewska, II – Karolina Rędzikowska z SP w Sokołowie, III – Antonina Palanek z SP nr 3 w Gostyninie. W gronie duetów kolejne miejsca zajęli: I – Bartosz Olszewski i Oliwer Szulc z SP nr 1 w Gostyninie (za utwór „Czy wiesz”), II – Julia Wiankowska i Daria Rybicka z SP nr 1 w Gostyninie, III – Amelia Mazurkiewicz i Monika Golus z SP nr 1 w Gostyninie.
Wśród zespołów najlepiej zaśpiewali: I – Adriana Leśniewska, Małgorzata Kardacz, Oliwia Brzozowska z SP nr 1 w Gostyninie (za utwór „Jesteś światłem”), II miejsce – Mateusz Braga, Katarzyna Chybcika, Jan Pawikowski z SP nr 1 w Gostyninie, III – Natalia Zagajewska, Wiktoria Pawłowska, Klaudia Stępka, Dominka Syska z SP nr 1 w Gostyninie.
W grupie wiekowej od 10 do 12 lat wśród solistów zwyciężyli: I miejsce – Michał Król z SP w Goleszynie (za utwór „Rozpięty na ramionach”), II – Natalia Konarska z SP nr 1 w Gostyninie. Wśród duetów najlepsi byli: I miejsce – Julia Kryska i Daria Kozłowska z SP w Solcu (za utwór „Dzielmy się wiarą”), II – Natalia Skibińska i Julia Wiśniewska z SP nr 1 w Gostyninie, III – Julia Szajnecka i Magdalena Gruzińska z SP w Białotarsku.
Wśród zespołów najwyższy poziom zaprezentowali: I miejsce – Marika Gawryłow, Daria Badera, Weronika Albiniak, Natalia Rucińska z SP nr 3 w Gostyninie (za utwór „Dzielmy się miłością”), II – Julia Lusa, Julia Zaremba, Weronika Szczypawka z SP nr 3 w Gostyninie, III – Magdalena Kołodziejska, Klaudia Seweryniak, Dominik Dymowski z SP nr 3 w Gostyninie.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody, które ufundowali: burmistrz Gostynina Włodzimierz Niecikowski i ks. Sławomir Wiśniewski. Okolicznościowe upominki otrzymali także wszyscy uczestnicy festiwalu.    (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Opłacalna praca w samorządzie

Około 12 000 zł miesięcznie zarabia nowy starosta gostyniński Arkadiusz Boruszewski. Radni zdecydowali, że jego …