Najnowsze informacje

Turniej strażacki dla młodzieży szkolnej

Pod hasłem,, Młodzież zapobiega pożarom” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). Uczestnikami turnieju były dzieci i młodzież z miasta Gostynina oraz gmin powiatu gostynińskiego.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej to jeden z najbardziej popularnych turniejów w regionie. Ma on m.in. na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru bądź miejscowego zagrożenia, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Do eliminacji szczebla powiatowego zakwalifikowanych zostało 12 uczestników. W wyniku przeprowadzonych eliminacji pisemnych oraz ustnych kolejność zajętych miejsc była następująca:
Uczniowie klas I–VI szkół podstawowych:
I miejsce – Radosław Sielaczek SP w Teodorowie;
II miejsce – Bartosz Modrzejewski SP nr 3 w Gostyninie;
III miejsce – Sebastian Gralak SP w Pacynie;
IV miejsce – Zuzanna Żakieta SP w Szczawinie Kościelnym;
V miejsce – Piotr Kuras SP w Osmolinie.
Uczniowie szkół podstawowych klas VII–VIII oraz gimnazjum klasy II i III:
I miejsce – Olaf Cichosz SP nr 5 w Gostyninie;
II miejsce – Izabela Morawska SP w Szczawinie Kościelnym;
III miejsce – Agata Zawadka SP w Lucieniu;
IV miejsce – Adam Rembowski SP w Pacynie;
V miejsce – Agata Bujakowska SP w Sannikach;
Uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Filip Trawczyński LO w Gostyninie;
II miejsce – Kamil Lachowicz ZSZ w Gostyninie.
Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach powiatowych w każdej z grup wiekowych, będą reprezentowały powiat gostyniński w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się 21 kwietnia w Ruścu w powiecie pruszkowskim.
Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki. Wręczali je m.in. bryg. Roman Kossobudzki, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie i druh Karol Podleśny, prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gostyninie.
Fundatorami nagród były: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Starostwo Powiatowe w Gostyninie, Nadleśnictwo Gostynin, Nadleśnictwo Łąck.
Organizatorem eliminacji powiatowych był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Gostyninie.

(eg)
fot. Komenda Powiatowa PSP

Zobacz kolejny artykuł

Kandydatka PSL na burmistrza Gostynina

Mariola Józwiak-Węclewska będzie kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina z ramienia PSL Porozumienie Społeczne. Podczas spotkania …

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …