Tenisiści do Grand Prix

I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny tenisa stołowego w kategorii młodzików odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Turniej służył wyłonieniu zawodniczek i zawodników (po dwie osoby) do udziału w I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, który zostanie rozegrany na przełomie września i października br. w Krakowie.
W turnieju uczestniczyło 36 chłopców oraz 19 dziewcząt z klubów z województwa mazowieckiego. Gostynin reprezentowało pięcioro zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Alfa”, czyli Paulina Rusak, Kamil Rusak, Hemid Shady, Bartosz Naczmański, Aleks Stasiński.
W kategorii „młodzików” kolejne miejsca zajęli: 1. Jacek Mitas – KS „Spójnia” Warszawa; 2. Mikołaj Giereło – KS „Bogoria” Grodzisk Mazowiecki; 3. Dominik Rojek – MKS „Pogoń” Siedlce.
W kategorii „młodziczek” najlepsze były: 1. Kinga Teodorczuk – MKS „Pogoń” Siedlce; 2. Wiktoria Szulc – SCKiS „Hals” Warszawa; 3. Zofia Śliwka – KS „Bogoria” Grodzisk Mazowiecki.
Organizatorem turnieju był Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Warszawie, Uczniowski Klub Sportowy „Alfa” Gostynin oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …