Śpiew rodzi uśmiech

„Śpiew rodzi uśmiech” – pod takim hasłem już po raz dziewiąty odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie Festiwal Piosenki Szkolnej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Gostyninie.

W festiwalu wzięli udział przedstawiciele ośmiu podobnych placówek: ZSS Mocarzewo, SOSW nr 1 Płock, ZSS Goślice, SOSW Łowicz, ZSS Erminów, SOSW Kutno, SOSW Sierpc oraz SOW Włocławek. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Józef Pakulski, Marcin Osmolak oraz Paweł Adamczewski.
Młodzi artyści prezentowali piosenki z repertuaru wielu znanych wykonawców. Publiczność z entuzjazmem reagowała na występy solistów i zespołów muzycznych. Ta ciekawa impreza była doskonałą okazją, aby dzieci i młodzież mogli zaprezentować publicznie swoje umiejętności wokalne. Bardzo ważny jest także inny aspekt tego spotkania, a mianowicie integracja uczniów z różnych środowisk. – Naszemu festiwalowi zawsze towarzyszy wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera, a radość, zabawa i uśmiech dzieci jest największym sukcesem tego konkursu. Warto również podkreślić, że piękna wiosenna dekoracja wzbudziła ogromny zachwyt i stanowiła doskonałe tło dla występujących – relacjonowali gospodarze imprezy.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim. Szkoła Podstawowa klasy I – VI. Solo i zespół:
· I Piotr Radomski (ZSS Erminów);
· II Przemysław Górka (SOSW nr 1 Płock);
· III Zespół „Słoneczka” (SOSW Gostynin);
Wyróżnienia: Natalia Krzemińska (SOSW Sierpc) i Jakub Szadkowski (SOSW Kutno).
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym. Szkoła podstawowa. Soliści:
· I Aleksandra Batorska (SOSW Kutno);
· II Mateusz Miaśkiewicz (SOSW Gostynin);
· III Mateusz Górski (ZSS Mocarzewo);
Wyróżnienie: Patryk Szymański (ZSS Goślice).
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim. Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Soliści:
· I Bartłomiej Rutkowski (ZSS Erminów);
· II Oliwia Morawska (SOSW Sierpc);
· III Natalia Szczęsna (SOW Włocławek).
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim. Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Zespół:
· I Zespół „Gwiazdeczki” (SOSW Gostynin);
· II Katarzyna Wojciechowska i Milena Grochowina (SOW Włocławek);
· III Zespó³ Wokalny (SOSW Kutno);
Wyróżnienie: Zespół „Wesołe Nutki” (SOSW Łowicz).
Niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym. Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Solo i zespół:
· I Zespół (SOSW nr 1 Płock);
· II Marcel Buczek (SOSW nr 1 P³ock);
· III Michał Dondalski (SOSW Sierpc);
Wyróżnienia: Dawid Sylwestrzak (ZSS Erminów) i Damian Magalski (SOSW Gostynin).
W festiwalu gościnnie uczestniczyli: starosta gostyniński Arkadiusz Boruszewski, wicestarosta Maria Wróblewska oraz naczelnik wydziału edukacji i kultury powiatu gostynińskiego Szymon Szczypawka.
Festiwal Piosenki Szkolnej „Śpiew niesie radość” jest jedną z najważniejszych imprez w gostynińskim ośrodku w ciągu roku. To miejsce, mające swoją bogatą historię, od ponad 30 lat służy dzieciom specjalnej troski. Kiedyś było ono domostwem niemieckiego arystokraty Feliksa Higersbergera, przechodziło z rąk do rąk, aby w okresie po II wojnie światowej stać się kolejno siedzibą Liceum Pedagogicznego w Gostyninie, internatem Technikum Elektrycznego, Milicji Obywatelskiej w Gostyninie i Urzędu Gminy Rataje. W 1976 r. przeniesiono do niego Szkołę Podstawową Specjalną nr 2 w Gostyninie. Na początku lat 80. ubiegłego wieku budynek przy
ul. Krośniewickiej 2 został w całości przekazany pod potrzeby dzieci niepełnosprawnych. W 1999 r. placówka przyjęła nazwę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Organem prowadzącym jest powiat Gostynin.
Od kilku lat patronem SOS-W w Gostyninie jest papież Jan Paweł II. Dzień patrona to każdego roku ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, której dewizą są słowa tego świętego: „Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę…”.

(eg)
fot. SOS-W w Gostyninie

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.