Najnowsze informacje

Rowerami na Hel

13 rowerzystów z Gostynina wzięło udział w grupowej pielgrzymce rowerowej, której punktem docelowym był Półwysep Helski. Podczas wyprawy odwiedzili popularne sanktuaria. Dzięki sile własnych mięśni pokonali ponad 800 km.
Grupa rowerzystów z Gostynina, Płońska i Pułtuska w tym roku postanowiła dotrzeć na Hel. Wyruszyli spod pomnika św. Jana Pawła II w centrum miasta. – Niech św. Krzysztof prowadzi, a św. Jan Paweł II błogosławi – tak rozpoczął wyprawę senior grupy Henryk Brzozowski.
Podczas pielgrzymki rowerzyści zatrzymywali się w sanktuariach we Włocławku, Toruniu, Bydgoszczy, Piasecznie, Kościerzynie, Sianowie, Wejherowie i Władysławowie. Na tamie we Włocławku gostynianie połączyli się z pozostałą grupą jadącą od Płocka i już wspólnie wjechali do Torunia.
W wyprawie na Hel wzięło udział 46 rowerzystów, w tym 13 z Gostynina. Pokonali ponad 800 km. Przewodnikami wyprawy byli księża Paweł Czarnecki i Sebastian Pakulski.
To już kolejna letnia rowerowa pielgrzymka gostynian, którzy każdego lata chcą właśnie w ten sposób spędzać urlop: jeździć na rowerach, a także modlić się po drodze.

(eg)
fot. Gostynin24. pl

Zobacz kolejny artykuł

Powrót tablicy na Floriańską

Na budynek przy ulicy Floriańskiej w Gostyninie wróciła tablica upamiętniająca dziesięciu mieszkańców miasta, którzy zostali …

Zamkowa Strefa Kibica

Miłośnicy piłki nożnej, a przede wszystkim jej światowych zmagań, czyli Mundialu, mają niepowtarzalną okazję śledzenia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.