Prawie 25 procent…

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Gostyninie odnotowano smutny rekord: w marcu stopa bezrobocia wyniosła 24,4 procent. To najgorszy wskaźnik od 6 lat.
Dokładne dane statystyczne zostały umieszczone na stronie internetowej gostynińskiego PUP. Wynik w marcu – 24,4 proc. – jest najwyższym wskaźnikiem w ciągu minionych 6 lat. Oczywiście wiadomo, że luty i marzec z reguły są miesiącami, w których bezrobocie wzrasta. Zima uniemożliwia zatrudnienie przy pracach sezonowych np. w budownictwie czy rolnictwie. Prawdopodobnie w kwietniu bezrobocie zacznie spadać, choć nie jest to pewne.
Z danych statystycznych PUP wynika, że liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w marcu wynosiła 4700 osób. W porównaniu do końca lutego br. zmniejszyła się o 66 osób, ale za to w porównaniu do końca marca br. zwiększyła się o 312 osób.
Pod koniec stycznia stopa bezrobocia w naszym powiecie wynosiła 23,9 proc. Wskaźnik na koniec lutego, wynoszący 24,3 proc., jest najwyższy od 6 lat. Przypomnijmy że w marcu 2007 r. bezrobocie wynosiło 25,1 proc., a miesiąc później 24,4 proc.
Dane statystyczne są alarmujące. Kryzys gospodarczy daje się mieszkańcom powiatu gostynińskiego mocno we znaki. Jego skutki najbardziej odczują najbiedniejsi.    (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …