fot. Urząd Miasta Gostynina

Pół wieku razem

25 par małżeńskich obchodziło swoje Złote Gody na Zamku Gostynińskim. Były gratulacje i życzenia od najbliższych, a także medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Bo pół wieku wspólnego życia zasługuje nie tylko na medal, ale nawet na pomnik.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego na Zamku Gostynińskim świętowali: Wanda i Stanisław Augustyniakowie, Leokadia i Kazimierz Ćwiklińscy, Danuta i Mirosław Dachowscy, Halina i Władysław Dłużniewscy, Barbara i Zdzisław Izydorczykowie, Prakseda i Jan Jadziewiczowie, Teresa i Henryk Kalinowscy, Antonina i Henryk Kaniewscy, Anna i Zygmunt Korajczyk, Zdzisława i Edward Kozłowscy, Halina i Marian Kujawa, Gabriela i Zbigniew Kujawowiczowie, Wiesława i Wiesław Ostrowscy, Stanisława i Mieczysław Siedleccy, Stanisława i Bogdan Składzińscy, Irena i Eugeniusz Stęplewscy, Bogusława i Wacław Strojeccy, Zofia i Edward Szałkiewiczowie, Halina i Karol Szczęsny, Władysława i Bohdan Śmiałkowscy, Halina i Józef Świerczyńscy, Elżbieta i Jan Trojanowscy, Maria i Jerzy Urbańscy, Marianna i Eugeniusz Zapałowscy, Halina i Eugeniusz Zielińscy.
Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Dekoracji dokonał burmistrz Paweł Kalinowski. – Wspólne życie to próba charakterów, szukanie kompromisów, wrażliwość na drugiego człowieka, oddanie i zaufanie. Z tej wyjątkowej okazji jubileuszu pożycia małżeńskiego składam gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej wspólnej drogi, za waszą ofiarność i przykład życia – mówił włodarz miasta.
W programie jubileuszowego spotkania znalazł się także koncert w wykonaniu orkiestry dętej Foxodeon, pod kierunkiem Katarzyny Lisickiej. Muzycy wykonali orkiestrowe wersje Marsza weselnego R. Wagnera i inne polskie i zagraniczne utwory. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Sport też jest dla ducha

Ponad 200 osób, w tym rodziny, wzięły udział w IX Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. św. …