Najnowsze informacje
fot. Urząd Miasta Gostynina

Pierwsza Miejska Wigilia na Rynku i na zamku

W Gostyninie po raz pierwszy zorganizowano Miejską Wigilię. Mieszkańcy mogli wspólnie złożyć sobie życzenia na Rynku oraz wysłuchać koncertu na zamku.
Miejską Wigilię zorganizowano w niedzielę 18 grudnia. Świąteczne spotkanie rozpoczęło się na Rynku. Były życzenia od burmistrza Pawła Kalinowskiego oraz wspólne życzenia mieszkańców. Śpiewano też kolędy pod batutą Andrzeja Gontarka, a Mikołaj obdarował wszystkich słodyczami. Jak na wigilię przystało, były pierogi, barszcz i kapusta z grochem. Dodatkową atrakcję stanowiła zagroda ze zwierzętami: kozami, kucykami, barankami i lamą, naśladująca tzw. żywą szopkę.
Druga część bożonarodzeniowego świętowania miała miejsce na zamku. W programie był koncert scholi „Mocni w uchu” z parafii św. Marcina, która przygotowała również stoisko z ozdobami choinkowymi. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem i zbiórka do puszek na leczenie ciężko chorej Amelki Borkowskiej.
Nie brakowało też atrakcji dla dzieci. W czasie spotkania na zamku piekły pierniczki, wykonywały według własnych pomysłów ozdoby choinkowe, robiły sobie zdjęcia z Mikołajem, pisały listy z prośbami o wymarzone prezenty, wysłuchały bajek i opowieści wigilijnej.
Współorganizatorami Miejskiej Wigilii byli: Agencja Promocji i Rozwoju Zamek, Miejskie Centrum Kultury, Młodzieżowa Rada Miejska, Michał Bartosiak – przewodniczący komisji kultury i sportu w radzie miejskiej oraz Grupa Tęczowo.
Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki sponsorom. Słodki poczęstunek ufundowali Dariusz Dubielak i Jarosław Palczewski. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Kandydatka PSL na burmistrza Gostynina

Mariola Józwiak-Węclewska będzie kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina z ramienia PSL Porozumienie Społeczne. Podczas spotkania …

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …