Patrycja Ziółkowska z Solca mówiła Reymontem

Patrycja Ziółkowska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Solcu koło Gostynina zajęła pierwsze miejsce w 14. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim,, Mówimy Reymontem”.
Delegacja ze szkoły w Solcu tradycyjnie uczestniczyła w Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich. W tym roku po raz 22. urządzono go w Bożkowie na Dolnym Śląsku. Zgodnie z tradycją uczestniczący w zlocie uczniowie: Patrycja Ziółkowska, Izabela Jendrzejewska oraz Robert Ciesielski mieli za zadanie przedstawić dorobek edukacyjno-wychowawczy i kulturalno-artystyczny swojej szkoły.
Zlotowi w Bożkowie towarzyszył 14. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski,, Mówimy Reymontem”. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła w nim Patrycja Ziółkowska ze Szkoły Podstawowej w Solcu. W nagrodę weźmie udział w 12-dniowej podróży po Kanadzie. Warto dodać, że Solec już po raz czwarty zdobył główną nagrodę, a tym samym pobyt u kanadyjskich przyjaciół. Patrycję Ziółkowską do konkursu przygotowała Agnieszka Cichosz.
– Patrycja swym sukcesem rozsławi w Polsce i Kanadzie nie tylko dobre imię naszej szkoły, ale również gminy i powiatu. Kolejny raz udowodniła, że nasza szkoła, choć niewielka, godnie nosi imię wielkiego noblisty i kultywuje polską tradycję regionalną. Zwycięstwo Patrycji jest tym bardziej wyjątkowe, że zbiega się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości – komentowali przedstawiciele szkoły w Solcu.

(eg)
fot. Szkoła Podstawowa w Solcu

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …