Paczka od strażaków

Gostynińscy strażacy postanowili stać się Mikołajem dla jednej z potrzebujących rodzin, mieszkającej w gminie Szczawin Kościelny. Ufundowali dla niej paczkę z rzeczami, które bardzo się tej rodzinie przydadzą.
Strażacy oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku postanowili wesprzeć materialnie jedną z potrzebujących rodzin na terenie powiatu gostynińskiego. Przygotowali dla niej paczkę z potrzebnymi rzeczami.
Rodzinę tę w okresie świątecznym odwiedził bryg. Roman Kossobudzki, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, wraz z przedstawicielami zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Wspólnie przekazali oni rodzinie świąteczne życzenia oraz upominki od gostynińskich strażaków.
Jak poinformował przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, w następnym roku strażacy planują kontynuację akcji na terenach pozostałych gmin powiatu.
Warto przypomnieć, że w grudniu 2016 r. miało miejsce spotkanie Ochotniczych Straży Pożarnych. W Sannikach 46 delegatów reprezentujących wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu gostynińskiego podsumowało kadencję 201–2016. Wybrano również nowe władze powiatowe na lata 2016–2021 r. Prezesem ponownie został druh Karol Podleśny.
W czasie zjazdu przypomniano, że na terenie powiatu gostynińskiego w ubiegłym roku prowadziło działalność 46 jednostek OSP, zrzeszających 1.784 członków, w tym 848 członków w wieku 18–65 lat, mogących brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Poza tym działało 28 sekcji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które zrzeszały 208 osób (139 chłopców i 69 dziewcząt). Rocznie OSP z powiatu uczestniczą w około 380 akcjach ratowniczo-gaśniczych.
Delegaci wybrali też nowe władze powiatowe Związku OSP RP. Prezesem został Karol Podleśny, a delegatami na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego Waldemar Pawlak i Karol Podleśny. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Warto znać przepisy

Na terenie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego uczniowie szkół z terenu powiatów gostynińskiego, sierpeckiego, płockiego oraz Płocka …