Obawy związkowców

Co będzie się działo z pracownikami PKS-u oraz jego majątkiem? Związkowcy z przedsiębiorstwa zorganizowali konferencję prasową, podczas której podzielili się obawami o los firmy po decyzji Starostwa Powiatowego o sprzedaży majątku firmy podczas kolejnej aukcji publicznej.
Związkowcy z PKS-u dzielili się swoimi wątpliwościami podczas spotkania w świetlicy zajezdni. Pytali o to, co dalej będzie z pracownikami i czy powiat postara się o zabezpieczenie ich przyszłości.
Organizatorzy spotkania wytknęli radnym powiatowym niegospodarność. Podzielili się z dziennikarzami swymi obawami o przyszłość zakładu i w zakładzie w sytuacji, gdy doszłoby do sprzedaży publicznego majątku spółki. W opinii związkowców jego wartość została bardzo zaniżona. Na przykład Edward Chojnacki dowodził, iż wartość całego majątku przedsiębiorstwa to kwota około 7 mln zł, natomiast starostwo wyceniło tenże majątek na kwotę zaledwie około 2 mln zł. Pytał, skąd bierze się wobec tego różnica 5 mln zł.
Organizatorzy konferencji zastanawiali się także, czy niebawem nie okaże się, że sytuacja przy wycenie PKS-u będzie podobna do tej przy wycenach działek związanych z budową term. Przypominali, że samorząd tylko i wyłącznie dzięki pracownikom PKS-u, którzy bronili zakładu przed prywatyzacją, otrzymał majątek, który dziś usiłuje sprzedawać na aukcjach.    (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Sport też jest dla ducha

Ponad 200 osób, w tym rodziny, wzięły udział w IX Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. św. …