Najpiękniejsza kartka Darii

Daria z Ruszkowa koło Gostynina zajęła pierwsze miejsce w konkursie wojewody mazowieckiego na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Konkurs jest adresowany do wychowanków całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych na Mazowszu.
To była już dziesiąta edycja konkursu plastycznego na kartkę świąteczną wojewody mazowieckiego. Konkurs był kierowany do wychowanków całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wpłynęło na niego 76 prac wychowanków mieszkających w 13 mazowieckich ośrodkach. Jeden z nich znajduje się w Ruszkowie koło Gostynina.
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera za najpiękniejszą uznał kartkę wykonaną przez 12-letnią Darię. Praca laureatki, czyli oficjalna kartka wojewody mazowieckiego wraz z życzeniami wojewody została przekazana prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Elektroniczna forma kartki dotarła również do przedstawicieli samorządów i pracowników urzędu.
W konkursie przyznano także wyróżnienia, otrzymali je: Natalia (8 lat) – także z Ruszkowa, Katarzyna (12 lat) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, Michał (13 lat) z Wyszogrodu, Sebastian (16 lat) z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, Anna (17 lat) z Kowalewa.
Wyróżnione kartki stały się artystyczną oprawą życzeń kierowanych do najważniejszych osób w państwie oraz przedstawicieli samorządów i pracowników urzędu. Zostały także pokazane na wystawie w holu głównym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy placu Bankowym 3/5 w Warszawie.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Nagrody dla twórców kultury

Mirosława Pietrzak, Tadeusz Biniewicz i Stanisław Augustyniak otrzymali nagrody miasta Gostynina za zasługi dla kultury. …

Jubileusz Związku Niewidomych

Gostynińskie Koło Polskiego Związku Niewidomych obchodziło jubileusz półwiecza działalności. W Gostynińskim Centrum Edukacji spotkali się …