Mikołaj przyniósł „Orliki”

Przy gostynińskich szkołach

O tej chwili marzyli uczniowie dwóch gostynińskich Szkół Podstawowych: nr 1 i nr 3, ich dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego. Od kilkunastu dni przy szkołach tych funkcjonują „Orliki”, czyli pełnowymiarowe obiekty sportowe, na które składają się boiska wraz z infrastrukturą.
„Orliki” powstają w całym kraju w ramach rządowego programu, zakładającego, że do „Euro 2012” taki obiekt będzie istniał w każdej gminie. Zamiar jest szczytny, trudno mówić o tym, czy zostanie zrealizowany, ale kolejne gminy w Polsce starają się go spełniać. W tym gronie znalazł się także Gostynin.
Podczas uroczystego otwarcia obu boisk (żeby było sprawiedliwie, nastąpiło to tego samego dnia, najpierw w szkole nr 3 przy ul. Bema 23, potem w szkole nr 1 przy ul. Ozdowskiego) nie brakowało ważnych gości i osób zaangażowanych w powstanie tych sportowych obiektów. Burmistrz Gostynina Włodzimierz Śniecikowski dziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do finału tej ważnej inicjatywy: – Oba „Orliki” służyć będą wszystkim mieszkańcom Gostynina – zapewniał podczas otwarcia boisk. – W godzinach nauki szkolnej będą do pełnej dyspozycji uczniów, natomiast w godzinach popołudniowych będą otwarte dla młodzieży i dorosłych, słowem wszystkich, którzy lubią uprawiać sport – mówił gospodarz miasta.
„Orlik” przy szkole nr 1 zbudowało konsorcjum firm „Polcourt” i „Hydropol”, a przy szkole nr 3 – konsorcjum firm „Polcourt” i „Budrox”. Składają się na nie boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjne (do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę) oraz budynki sanitarne. Wszystko jest odpowiednio oświetlone i ogrodzone. Koszt budowy jednego „Orlika” wyniósł około 1 mln 300 tys. zł. Środki na budowę przeznaczył Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz miasto Gostynin.
(eg)

Zobacz kolejny artykuł

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …

Rowerami na Hel

13 rowerzystów z Gostynina wzięło udział w grupowej pielgrzymce rowerowej, której punktem docelowym był Półwysep …