Matura za 3 miesiące

Gostynińscy maturzyści pełną parą rozpoczęli już przygotowania do matury. Bale studniówkowe mają za sobą, więc mogą zasiąść do książek, zeszytów i powtórek. Anna Banach-Latoszek, dyrektor LO im. T. Kościuszki w Gostyninie mówi, że studniówka jest wyznacznikiem: -Podczas studniówki się bawimy, ale potem zaczynamy się uczyć.
W liceum na studniówce bawiło się 178 uczniów z osobami towarzyszącymi. Do poloneza z „Pana Tadeusza” w pierwszej parze z uczniem Arkadiuszem Kujawowiczem z klasy III Ta (profil matematyczno-fizyczny), stanęła dyrektor Anna Banach-Latoszek. Wszystko udało się bardzo dobrze, ponieważ maturzyści spędzili wiele godzin na próbach pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców.
Szalona zabawa studniówkowa trwała od godziny 20 wieczorem do 6 rano. Oczywiście nie można zapomnieć, że za 3 miesiące młodzież zasiądzie przy maturalnych stolikach: – Studniówka jest po trosze wkroczeniem w dorosłość. Wcześniej młodzież uczestniczyła już w wielu różnych uroczystościach, ale bal studniówkowy stanowi pewien przełom, ponieważ od niego rozpoczyna się odliczanie do matury – mówi Anna Banach-Latoszek.
Na studniówce w LO zjawił się również gość specjalny: wicepremier Waldemar Pawlak, a to dlatego, że jego syn Maciej jest uczniem klasy matematyczno-fizycznej.
W Gostyninie tradycyjne studniówki odbyły się także w Zespole Szkół im. M. Curie-Skłodowskiej przy ul. Kowalskiej (gdzie gośćmi byli starosta Jan Baranowski i burmistrz Włodzimierz Śniecikowski), Gostynińskim Centrum Edukacji, LO Płockiego Uniwersytetu Ludowego.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …