Kto śpiewa, ten dwa razy się modli

Po raz pierwszy w Gostyninie zorganizowany został Konkurs Piosenki Religijnej. W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 swoje muzyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Gostynina i okolic. Pomysłodawcą konkursu był ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.
Zdaniem inicjatora konkursu w mieście była potrzeba organizacji tego rodzaju konkursu:– Spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie prezentowały religijny repertuar. Mamy nadzieję, że w przyszłości konkurs rozrośnie się i będzie festiwalem – – mówił ks. Sławomir Wiśniewski.
Organizacją zajęły się katechetki: Krystyna Janiszewska, Dorota Stępniak i Elżbieta Marciniak. Można było także liczyć na pomoc i wsparcie dyrektor Anny Balcerzak i Renaty Jędrzejewskiej. Stroną muzyczną zajął się nauczyciel muzyki Tomasz Sarniak. To pod jego kierunkiem szkolny chór wykonał przed konkursem popularną piosenkę Tomka Kamińskiego „Ty tylko mnie poprowadź”. Prezentowany przez dzieci repertuar oceniało jury. W jego skład weszli: ks. Sławomir Wiśniewski, Robert Majewski – dyrygent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Andrzej Oniśk, organista w kościele Miłosierdzia Bożego.
Wszyscy uczestnicy oceniani byli w swoich kategoriach wiekowych. W gronie solistów z klas I-III pierwsze miejsce zajął Dawid Lewicki ze Szkoły Podstawowej nr 1, który zaśpiewał piosenkę „Dzięki”. Drugie miejsce zajęła Amelia Mazurkiewicz z tej samej szkoły, za piosenkę „O Panie mój, Ty wiesz”.
W kategorii duetów klas I-III jury pierwszym miejscem nagrodziło Weronikę Krauschar i Oliwera Szulca ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie, którzy zaśpiewali piosenkę „Chcę za Tobą iść”. Na drugą nagrodę zasłużyła Natalia Zagajewska i Julia Wiankowska z SP nr 1, które zaśpiewały piosenkę „Dziękuję Boże”. Trzecią nagrodę jurorzy przyznali Darii Rybickiej i Wiktorii Pawłowskiej z SP nr 1 za piosenkę „Bardzo się cieszę, że Pan…”.
W kategorii solistów klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Sylwia Antoniak z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie za „Czarną Madonnę”, a drugie Dorota Wiercioch, również z Mocarzewa, za pieśń „Po górach, dolinach”. Wśród duetów z tej grupy wiekowej najwyżej oceniono występ Dominiki Jagodzińskiej i Patrycji Pol ze Szkoły Podstawowej w Sokołowie za „Matkę”, pierwsze miejsce ex aequo zajęły także Weronika Ciechomska i Natalia Felczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie. Drugiego miejsca nie przyznano, natomiast trzecie zajęli Patryk Ciura i Michał Wójcik z Mocarzewa za piosenkę „Gdy klęczę przed Tobą”.
Nagrody w konkursie ufundowali burmistrz Gostynina Włodzimierz Śniecikowski i ks. proboszcz Sławomir Wiśniewski.    (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Sport też jest dla ducha

Ponad 200 osób, w tym rodziny, wzięły udział w IX Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. św. …