Najnowsze informacje

Klub Seniora otwarty

W Miejskim Centrum Handlowym „Stara Betoniarnia” oddano do użytku Klub Seniora „Parostatek”. Z zajęć w klubie będą korzystać gostynińscy seniorzy.
Podczas oficjalnego otwarcia Klubu Seniora „Parostatek” kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Zagórska zaznaczyła, że głównym celem projektu było stworzenie osobom starszym miejsca i warunków spotkań, w czasie których będą mogli ciekawie spędzać czas, a także zaspokoić potrzeby psychofizyczne i edukacyjne. Natomiast burmistrz Paweł Kalinowski podziękował za zaangażowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego miejsca. Ponadto życzył seniorom, aby pobyt w klubie był „zgodny z ich oczekiwaniami, spędzony w przyjacielskiej atmosferze, z możliwością realizowania pasji”.
Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia klubu dokonali m.in. burmistrz Paweł Kalinowski, przewodniczący rady miasta Andrzej Robacki, dziekan gostyniński ks. Ryszard Kruszewski i przedstawicielka seniorów Anna Roszak.
Za Klub Seniora „Parostatek” odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Seniorzy otrzymali do dyspozycji pięć pomieszczeń wraz z zapleczem kuchennym.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Jubileusz Związku Niewidomych

Gostynińskie Koło Polskiego Związku Niewidomych obchodziło jubileusz półwiecza działalności. W Gostynińskim Centrum Edukacji spotkali się …

Powrót tablicy na Floriańską

Na budynek przy ulicy Floriańskiej w Gostyninie wróciła tablica upamiętniająca dziesięciu mieszkańców miasta, którzy zostali …