Jubileusze małżeńskie na Zamku

17 par małżeńskich z Gostynina uczciło podczas spotkania w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego 50-lecie swojego pożycia małżeńskiego. Jubilaci otrzymali medale, był też okolicznościowy toast i występ artystyczny.
Podczas uroczystości Maria Rendzikowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gostyninie, zaznaczyła, że trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny doceniony został przez władze państwowe. Dowodem tego jest przyznanie małżeństwom przez Prezydenta RP specjalnych odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Otrzymało je siedemnaście par małżeńskich: Urszula i Mikołaj Bołtrykowie, Irena i Józef Brzękowie, Jadwiga i Zdzisław Brzozowscy, Krystyna i Mirosław Domżałowie, Teresa i Wiesław Kałużyńscy, Stanisław i Stanisława Kowalscy, Genowefa i Marian Kwiatkowscy, Elżbieta i Karol Kwiatkowscy, Hanna i Stanisław Łęczyńscy, Janina i Zygmunt Marcinkowscy, Lucyna i Bohdan Niedzielscy, Anna i Ireneusz Obszyńscy, Danuta i Czesław Paźgierowie, Helena i Kazimierz Piechoccy, Anna i Julian Porębscy, Maria i Zdzisław Przybylscy, Teresa i Tadeusz Rutowscy.
Burmistrz miasta Paweł Kalinowski zwrócił uwagę na to, że celebrowanie złotych godów, to święto całych rodzin. – Pary, które wspólnie przeżyły pół wieku, niezmiennie od 50 lat dzielą się radościami i stawiają czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia czy zostanie dziadkami to tylko niektóre z wydarzeń cementujących te wspaniałe związki – stwierdził włodarz miasta.
Dla jubilatów były też życzenia, okolicznościowy toast szampanem i występ Zespołu Pieśni i Tańca „Promyki Lucienia”.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …