Jubileusze małżeńskie na Zamku

W sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbyła się wyjątkowa uroczystość: obchodzono złote, szmaragdowe i diamentowe gody par małżeńskich z terenu miasta. Za długoletnie pożycie jubilaci otrzymali medale przyznane przez Prezydenta RP.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały następujące pary: Janina i Jerzy Andrzejewscy, Danuta i Czesław Balcerzak, Henryka i Ryszard Czajka, Krystyna i Józef Dubielak, Feliksa i Stanisław Grzybowscy, Anna i Jan Kawulscy, Stanisława i Jan Krzewiccy, Teresa i Józef Kucharscy, Waleria i Józef Laskowscy, Elżbieta i Janusz Markiewicz, Stanisława i Jan Milczarek, Janina i Kazimierz Rosiak, Teresa i Jerzy Wiśniewscy, Teresa i Czesław Wróblewscy, Wanda i Marian Zalewscy, Henryka i Czesław Złotowscy.
W gronie małżeńskich 55-latków (szmaragdowych) znaleźli się Jadwiga i Tadeusz Lemańscy, natomiast gody diamentowe, czyli 60-lecie obchodziły pary: Jadwiga i Jerzy Ciesielscy oraz Helena i Jan Pietruscy.
Czcigodnych jubilatów powitała Maria Rendzikowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gostyninie. – Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli jesteście wy, przeżywając ze sobą razem ponad pół wieku – powiedziała przedstawicielka urzędu.
Natomiast burmistrz Paweł Kalinowski życzył jubilatom, aby wciąż szli przez życie otoczeni ludźmi, których kochają oraz by byli silni poczuciem bezpieczeństwa i szczęśliwi z bycia razem każdego dnia. – Pielęgnujcie waszą miłość wciąż tak samo pięknie, dbając, by mogła trwać wiecznie – zwrócił się do bohaterów spotkania.
Jubileuszowe pary otrzymały też medale z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego, przyznane przez Andrzeja Dudę, Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał burmistrz miasta.
Uroczystość uświetnił występ chóru przy Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu, prowadzony przez Pawła Pilichowicza oraz solistek Julii Zielińskiej, Izabeli Jędrzejewskiej, Patrycji Ziółkowskiej i Natalii Smyczyńskiej, absolwentki szkoły w Solcu.

(eg)
fot. Urząd Miasta Gostynina

Zobacz kolejny artykuł

Dobra szkoła z Polnej

Część artystyczna w wykonaniu uczniów pt. „GCE droga do sukcesu”, rozstrzygnięcie konkursu „Fizyka może być …