Najnowsze informacje

Jubileusz istnienia przedszkola nr 2

Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie ma już 80 lat. Okrągły jubileusz uczczono w gronie gości i rodziców dzieci. Okolicznościowy program artystyczny przygotowały także z tej okazji same przedszkolaki.
80-lecie istnienia Miejskiego Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie rozpoczęto od modlitwy w kościele parafii św. Marcina w Gostyninie. Następnie uczestnicy obchodów przenieśli się do siedziby Miejskiego Przedszkola nr 2. Gości powitała dyrektor Anna Woźniak. Mieli oni okazję poznać historię placówki.
Rozpoczęła ona działalność 1 września 1937 roku w obiekcie znajdującym się na tym samym terenie, który obecnie należy do przedszkola. „Był to niewielki, dwuizbowy drewniany budynek z tarasem od strony wschodniej. Placówka funkcjonowała pod nazwą „Przedszkole pod dębem”. Dzieci przebywały w niej od 4 do 6 godzin, otrzymywały jeden posiłek. Pierwszą kierowniczką Przedszkola nr 2 została Felicja Lewandowska” – cytowano historię początków Miejskiego Przedszkola nr 2 na podstawie zachowanych kronik.
Wśród gości jubileuszowej uroczystości był między innymi burmistrz miasta Paweł Kalinowski. – Wasze przedszkole pełni od 80 lat funkcję opiekuńczą, wychowawczą i edukacyjną, zapewniając dzieciom możliwość zabawy i nauki w bezpiecznych i przyjaznych warunkach, dostosowanych do ich potrzeb. Zespół tej placówki swoją pracą i postawą, która cechuje się wrażliwością i otwartością, przyczynia się do wszechstronnego rozwoju najmłodszych, za co należą się państwu wyrazy uznania i podziękowania – uważał gospodarz miasta.
W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały doskonały program słowno-muzyczno-taneczny, a po nich wystąpili absolwenci Justyna Golus i Wojciech Ulanowski. Na zakończenie wszyscy przybyli zostali poczęstowani jubileuszowym tortem.
Warto dodać, że przedszkolaki świętowały 80. urodziny swojego przedszkola przez kilka dni. W ramach obchodów rocznicy wystąpił dla nich Teatr „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem „Ratujmy Krainę Baśni”. Program artystyczny zaprezentowały dla swych rówieśników 4-, 5- i 6-latki. Poza tym dzieci doskonale się bawiły podczas urodzinowego balu przedszkolaka, przygotowanego przez firmę Tęczowo, wzięły udział w puszczaniu do nieba urodzinowego balonika, a także ze smakiem kosztowały pizzę od pizzerii Bardo i tort urodzinowy, ufundowany przez cukiernię Ozdowscy.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Kandydatka PSL na burmistrza Gostynina

Mariola Józwiak-Węclewska będzie kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina z ramienia PSL Porozumienie Społeczne. Podczas spotkania …

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …