fot. Urząd Miasta Gostynina

Gostynin według Józkowiaka

Miasto w fotografii jest tematem wystawy, którą można oglądać w Miejskim Centrum Kultury. Powstała z inicjatywy Benedykta Józkowiaka, gostynińskiego fotografa. Ukazuje miasto znane i nieznane, z jego rynkami i zakamarkami – takie, jakim jest naprawdę.
Wystawa w MCK-u jest pokłosiem I Gostynińskiego Pleneru Fotograficznego „Koreks 2016”. Pomysłodawcą pleneru był fotograf Benedykt Józkowiak.
W plenerze wzięli udział głównie fotografowie amatorzy z Płocka i Gostynina: Andrzej Adamski, Tomasz Balcerzak, Monika Dajnowska, Hubert Dajnowski, Krystyna Falkowska, Grzegorz Gętka, Jagoda Gortat, Monika Górska, Ewelina Iwańska, Łukasz Jaskólski, Jolanta Jeznach, Marek Jeznach, Benedykt Józkowiak, Tomasz Kaszewski, Jacek Łukaszewski, Danuta Robak, Waldemar Robak, Adam Szczerbicki, Jacek Warszawski, Jerzy Wernik i Przemysław Zaremba. Starali się oni pokazać w fotografii Gostynin takim, jakim jest naprawdę: jego architekturę, przyrodę, a także mniej znane, ale ciekawe miejsca.
Komisarzem wystawy była Magdalena Garska z MCK-u, która podczas wernisażu przyznała, że organizatorzy mieli trudne zadanie do wykonania, wybierając tylko po cztery prace każdego z fotografów.
Podczas wernisażu oprawę muzyczną zapewnił saksofonista Piotr Jędraszczak. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Muszą się przebudzić

Dzienny Punkt Wsparcia Osób Uzależnionych i Ich Rodzin „Przebudzenie”, to nowa placówka o charakterze pomocowym. …