Gimnazjalistka marzy o USA

Małgorzata Leśniewska, uczennica klasy trzeciej gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte, ma szanse na udział w stypendium w USA. Byłaby to nagroda za dobre wyniki nauczania oraz komunikatywne posługiwanie się językiem angielskim.
Gostynianka jest obecnie uczennicą klasy trzeciej (gimnazjalnej) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte z Oddziałami Gimnazjalnymi. Wzięła udział w konkursie, który jest organizowany przez Louis August Jonas Foundation, wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskich Wychowanków Camp Rising Sun.
Faza eliminacyjna konkursu jest bardzo trudna. Ważne są wyniki w nauce, zainteresowania, niebanalne osiągnięcia w różnych dziedzinach oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego. Małgorzata Leśniewska dotarła do finału konkursu – znalazło się w nim 18 osób z całej Polski. Nagrodą jest wyjazd na czterotygodniowy obóz stypendialny w stanie Nowy Jork w USA.
Wiadomo już, że na wyjazd za ocean wytypowanych zostanie 60 osób ze szkół gimnazjalnych z 30 krajów świata, aby uczyć się dialogu międzynarodowego oraz wzajemnego zrozumienia i tolerancji wobec młodych ludzi z różnych stron świata. Czy Małgosia poleci do USA, okaże się już niebawem.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Pszczela prowokacja

Projekt Miejskiego Centrum Kultury Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie postanowiło przybliżyć gostynianom wiedzę na temat …

Mistrzostwa w szachach szybkich

Turniej na stulecie 56 szachistów wzięło udział w Mistrzostwach Gostynina w szachach szybkich, które rozegrano …