FAN Festyn Rodzinny

Pokazy taneczne i teatralne, warsztaty malarskie i akcja informacyjna o instytucjach, które pomagają osobom uzależnionym, znalazły się w programie FAN Festynu Rodzinnego, czyli Festynu Antynałogowych Nowinek. Impreza zgromadziła wielu gostynian, w tym całe rodziny, które edukowały się podczas zabawy.
FAN Festyn Rodzinny, czyli Festyn Antynałogowych Nowinek zorganizowano na terenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Wydarzenie adresowane było do wszystkich mieszkańców Gostynina, bez względu na wiek, a jego cele to m.in. promowanie abstynencji i zdrowego stylu życia, budowanie więzi rodzinnych i integracja międzypokoleniowa. Frekwencja była duża, ponieważ atrakcyjnych propozycji nie brakowało.
Podczas festynu można było na przykład sprawdzić w quizach profilaktycznych swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, dopalaczy, nikotyny), skorzystać z kącika porad i porozmawiać indywidualnie ze specjalistą od uzależnień. Poza tym uczestnicy spotkania wykonali plakat informacyjno-edukacyjny z numerami telefonów kontaktowych do instytucji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów i minimalizowaniu szkód, wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych.

Reklama
Nie zabrakło też atrakcji artystycznych. I tak pasje muzyczne, wokalne, taneczne i teatralne zaprezentowali: Miejska Orkiestra Dęta, Zuzanna Majchrzak, Julia Falkowska, Konrad Kolasiński, Disco Dance z Miejskiego Centrum Kultury, sekcja tańca z kręgu Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz artyści z kabaretu „Zwierciadło” z tego samego uniwersytetu.
Były też kąciki: motocyklowy, sportowy, czytelniczy i malarski, w którym gostynianie wzięli udział w konkursie na projekt pomalowania fontanny. A w kąciku kulinarnym wspólnie biesiadowano przy grochówce i kiełbaskach z ogniska. Natomiast ulicami miasta jeździła turystyczna ciuchcia.
Gwiazdą FAN Festynu był zespół Bethel, grający reggae z elementami dub oraz ska. W swojej 10-letniej historii grupa dała ponad 550 koncertów. Zespół propaguje abstynencję i zdrowy styl życia, znany jest z koncertowania na profilaktycznych imprezach PaT-u (programu Profilaktyka a Teatr). Na zakończenie festynu urządzono potańcówkę przy muzyce mechanicznej, z tańcami integracyjnymi. – Okazało się, że czas wolny można spędzić atrakcyjnie nie zażywając używek. Podczas festynu jego uczestnicy pokazali, że warto powiedzieć „nie” i znaleźć swój sposób na życie wolne od nałogów – komentowali organizatorzy.
Wydarzenie zorganizowała Fundacja Dobrych Serc „Tak”, przy współpracy z wieloma instytucjami miejskimi.

(eg)
fot. Urząd Miasta Gostynina

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …