Dwie osoby w areszcie

Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcom Gostynina zatrzymanym w ostatnich dniach przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową mazowieckiej policji. Przy mężczyznach policjanci znaleźli amfetaminę oraz marihuanę. Dwie osoby już zostały aresztowane na trzy miesiące.
Od pewnego czasu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu interesowali się poczynaniami 43-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego.
– Mundurowi podejrzewali go, że handluje narkotykami na dużą skalę. Środki odurzające mieli od niego kupować dilerzy, a następnie rozprowadzać na terenie Mazowsza. Kilka dni temu policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę. Tego samego dnia, gdy miało dojść do zatrzymania, mężczyznę odwiedziła inna osoba. Miał to być jeden z dilerów – informuje zespół prasowy mazowieckiej policji
Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli volvo, którym mężczyzna się poruszał. W aucie 59-latka znaleziono ponad 5 gramów amfetaminy oraz prawie 60 gramów marihuany. Funkcjonariusze przeszukali także mieszkanie zatrzymanego mężczyzny, w którym odnaleziono kolejne narkotyki. Było to prawie 30 gramów amfetaminy. – Policjanci z Radomia wspólnie z kryminalnymi z Gostynina zatrzymali i przeszukali także mieszkanie podejrzanego 43-latka, w którym zabezpieczyli wagi elektroniczne oraz kilka tysięcy złotych, co mogło świadczyć o handlu narkotykami, a także amunicję bez zezwolenia. Tego samego dnia w ręce policjantów wpadła także 29-letnia kobieta, również mieszkanka powiatu gostynińskiego. W jej mieszkaniu znaleziono ponad 10 gramów narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy – dodają mazowieccy policjanci.
Obaj mężczyźni zostali przez Sąd Rejonowy w Gostyninie tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Kobieta została objęta dozorem policyjnym. Grozi im do 10 lat więzienia.
Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie. Śledczy wyjaśniają między innymi, gdzie miały trafić narkotyki i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono kilka tysięcy złotych oraz samochód volvo. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Sport też jest dla ducha

Ponad 200 osób, w tym rodziny, wzięły udział w IX Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. św. …