Dwie osoby w areszcie

Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcom Gostynina zatrzymanym w ostatnich dniach przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową mazowieckiej policji. Przy mężczyznach policjanci znaleźli amfetaminę oraz marihuanę. Dwie osoby już zostały aresztowane na trzy miesiące.
Od pewnego czasu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu interesowali się poczynaniami 43-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego.
– Mundurowi podejrzewali go, że handluje narkotykami na dużą skalę. Środki odurzające mieli od niego kupować dilerzy, a następnie rozprowadzać na terenie Mazowsza. Kilka dni temu policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę. Tego samego dnia, gdy miało dojść do zatrzymania, mężczyznę odwiedziła inna osoba. Miał to być jeden z dilerów – informuje zespół prasowy mazowieckiej policji
Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli volvo, którym mężczyzna się poruszał. W aucie 59-latka znaleziono ponad 5 gramów amfetaminy oraz prawie 60 gramów marihuany. Funkcjonariusze przeszukali także mieszkanie zatrzymanego mężczyzny, w którym odnaleziono kolejne narkotyki. Było to prawie 30 gramów amfetaminy. – Policjanci z Radomia wspólnie z kryminalnymi z Gostynina zatrzymali i przeszukali także mieszkanie podejrzanego 43-latka, w którym zabezpieczyli wagi elektroniczne oraz kilka tysięcy złotych, co mogło świadczyć o handlu narkotykami, a także amunicję bez zezwolenia. Tego samego dnia w ręce policjantów wpadła także 29-letnia kobieta, również mieszkanka powiatu gostynińskiego. W jej mieszkaniu znaleziono ponad 10 gramów narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy – dodają mazowieccy policjanci.
Obaj mężczyźni zostali przez Sąd Rejonowy w Gostyninie tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Kobieta została objęta dozorem policyjnym. Grozi im do 10 lat więzienia.
Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie. Śledczy wyjaśniają między innymi, gdzie miały trafić narkotyki i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono kilka tysięcy złotych oraz samochód volvo. (jac)

Zobacz kolejny artykuł

Dla małych gostynian dodatkowe becikowe

Pierwsza grupa gostynińskich młodych mam otrzymała decyzje o przyznaniu tzw. gostynińskiego becikowego. Jest to niezależne …