Dla małych gostynian dodatkowe becikowe

Pierwsza grupa gostynińskich młodych mam otrzymała decyzje o przyznaniu tzw. gostynińskiego becikowego. Jest to niezależne od innych i jednorazowe świadczenie na nowo urodzone dziecko, przyznawane pod warunkiem, że jego rodzice zamieszkują na terenie miasta przynajmniej półtora roku.
Radni miejscy podjęli decyzję o dodatkowym becikowym, zwanym „gostynińskim becikowym”, pod koniec ubiegłego roku. Pierwszych siedem decyzji w tej sprawie zapadło na początku tego roku. Mamy małych gostynian odebrały je z rąk burmistrza Pawła Kalinowskiego, Renaty Zagórskiej – kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Andrzeja Redera – przewodniczącego rady miasta.
Oficjalne wręczenie decyzji odbyło się w Ratuszu. Wręczając je urzędnicy stwierdzili, że z powodu uruchomienia „gostynińskiego becikowego”, rodziny, choć w niewielkiej części, będą mogły zasilić budżet przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych dla dziecka rzeczy: – Gostynińskie becikowe jest niezależnym i jednorazowym świadczeniem w wysokości 1 000 zł. z tytułu urodzenia się dziecka. Zapomoga jest wsparciem dla rodziców lub opiekunów prawnych dziecka zamieszkałych w Gostyninie i jest niezależne od dochodów. Warunkiem otrzymania zapomogi jest zamieszkiwanie na terenie miasta nieprzerwanie przez okres co najmniej 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku – przekazała kierownik MOPS Renata Zagórska.
Urodzeni w 2019 roku
Projekt uchwały miejskiej zakłada, że świadczenie może otrzymać matka, ojciec, opiekun prawny dziecka albo opiekun faktyczny dziecka, niezależnie od dochodu rodziny. Jednorazowe wsparcie dotyczy dzieci urodzonych po 31 grudnia 2018 r.

(eg)
fot. Urząd Miasta Gostynina

Zobacz kolejny artykuł

Matejko na Zamku

Wyhaftowany nicią obraz Jana Matejki „Bitwa pod Wiedniem” zaprezentowano na Zamku Gostynińskim. Jest to największy …