Najnowsze informacje

Chodzi o rozwój

Prezesi MPEC, MTBS, Zamek Gostyniński i MPK podczas sesji rady miasta Gostynina zdawali sprawozdanie z działalności podległych im spółek. Wynikało z nich, że każda z nich postawiła sobie określone cele rozwojowe i konsekwentnie je realizuje.
Pierwszy „do odpowiedzi” wezwany został Szymon Nieć, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W jego opinii przedsiębiorstwo jest dobrze przygotowane do zimy i ma zapasy węgla, które wystarczą na okres grzewczy. Podobnie rzecz się ma w Miejskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, gdzie obecnie pracuje 21 osób. Spółka na koniec 2015 roku znajduje się w dobrej kondycji finansowej.
Poprawia się także sytuacja w Miejskim Centrum Handlowym „Stara Betoniarnia”. Prezes Rafał Różański stwierdził, że przybywa najemców: w galerii na 56 istniejących lokali działalność prowadzona jest w 27, natomiast w hali targowej, gdzie jest 57 stoisk – działa 50. Poza tym w galerii organizowanych jest dużo imprez kulturalnych, co dodatkowo przyciąga mieszkańców miasta. Z kolei Aleksandra Balcerzak, prezes spółki Zamek Gostyniński przyznawała, że dużym zainteresowaniem cieszy się wynajmowana na różne wydarzenia sali kolumnowa.
Radni mieli też pytania do Piotra Śladowskiego, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Jednak nie o działalność spółki chodziło, ale o koszt jego dojazdów z Płocka, gdzie mieszka, do Gostynina. Poza tym Śladowski poinformował, że w porozumieniu ze związkami zawodowymi udało się podnieść wynagrodzenie 49 pracownikom, o średnio 200 zł na osobę. Małe, a cieszy. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

Kandydatka PSL na burmistrza Gostynina

Mariola Józwiak-Węclewska będzie kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina z ramienia PSL Porozumienie Społeczne. Podczas spotkania …

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …