Burmistrz niewinny

Sąd Rejonowy w Gostyninie uniewinnił burmistrza Gostynina Pawła Kalinowskiego w sprawie, jaką skierował przeciwko niemu Franciszek P., były prawnik w Urzędzie Miasta. Temida uznała, że burmistrz nie popełnił przestępstwa mówiąc, że prawnik „nie potrafi posługiwać się komputerem”.
Franciszek P., który przez pewien czas zajmował się obsługą prawną w mieście Gostynin, oskarżył Pawła Kalinowskiego o to, że w 29 kwietnia 2015 r. podczas sesji Rady Miasta Gostynina oświadczył on publicznie, iż „pan P. nie jest prawnikiem, który potrafi posługiwać się komputerem i programem LEX, nie potrafi tego”, „nie jest prawnikiem biegle przygotowanym do swojej pracy. Jest czterech prawników, którzy mogą udzielać państwu pomocy. Pan P. nie jest przygotowany do obsługi prawnej Rady”, tj. o czyn z art. 212 § 1 Kodeksu karnego. Sąd Rejonowy w Gostyninie uniewinnił burmistrza Kalinowskiego od popełnienia zarzucanego mu przez Franciszka P. czynu.
Rozprawa w tej sprawie odbyła się z wyłączeniem jawności, a więc nie można podać więcej jej szczegółów. Sąd uznał, że wypowiadając cytowane słowa, burmistrz nie popełnił przestępstwa. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą złożyć apelację do Sądu Okręgowego w Płocku.    (eg)

Zobacz kolejny artykuł

List do uczniów

W ubiegłym tygodniu, gdy ten numer „TP” oddawano do druku, w szkołach gostynińskich wciąż trwał …