Burmistrz kandydatem na burmistrza

W środę, 22 sierpnia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata na urząd burmistrza Gostynina – jest nim obecny burmistrz Paweł Witold Kalinowski. Marlena Mazurska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, członkini tej samej partii, nie miała co do tego wątpliwości: – Dobrego gospodarza się nie zmienia – stwierdziła podczas spotkania.
Paweł Kalinowski urodził się w Warszawie w 1983 r. 8 grudnia 2014 roku objął zaszczytne stanowisko burmistrza Miasta Gostynina VII kadencji. Od 2013 roku jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość.
Ukończył Mazowiecką Wyższą Szkołę Humanistyczno–Pedagogiczną w Łowiczu na Wydziale Pedagogicznym. Ponadto ukończył Państwowe Pomaturalne Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Ciechanowie, Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie przy Instytucie Psychologii Zdrowia oraz Studium Psychoterapii Uzależnień w Czarnym Borze.
Pracę zawodową rozpoczął w 2000 roku. Przez cztery lata był wolontariuszem w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gostyninie. Następnie w latach 2004-2005 odbył staż w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie, gdzie został oddelegowany do pracy z osobami niepełnosprawnymi w WTZ w Gostyninie. Od 2008 roku do grudnia 2014 roku pracował jako terapeuta uzależnień w Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie.
Doświadczenie w pracy samorządowej zyskał jako radny Rady Miejskiej VI kadencji (2010-2014) w Gostyninie, w tym wiceprzewodniczący Komisji Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Opieki Społecznej i członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.
Jest miłośnikiem wycieczek rowerowych. Organizował wyprawy po Polsce, Albanii, Andorze i Gruzji. Interesuje się także tematyką związaną działalnością samorządową, piłką nożną, kulturą i historią. Jako burmistrz dał się poznać jako dobry gospodarz, pomysłodawca wielu przedsięwzięć. Swój program wyborczy ogłosi wkrótce. (eg)

Zobacz kolejny artykuł

11. Gminne Dożynki Ekologiczne

Gmina Gostynin zaprasza na 11. Gminne Dożynki Ekologiczne, które odbędą się w niedzielę 9 września …

Pszczela prowokacja

Projekt Miejskiego Centrum Kultury Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie postanowiło przybliżyć gostynianom wiedzę na temat …