Najnowsze informacje

Biniewicz nie zawiódł

Gostyniński rzeźbiarz Tadeusz Biniewicz po raz kolejny powrócił z zagranicznych wojaży z tarczą. Był jedynym autorem pracy artystycznej, powstałej podczas V Międzynarodowego Sympozjum Rzeźbiarskiego, którą zakupiło od niego miasto Landenfeld w Niemczech.
Do Gostynina z V Międzynarodowego Sympozjum Rzeźbiarskiego w Kunstverein Landenfeld powrócił gostyniński rzeźbiarz Tadeusz Biniewicz. Rywalizował tam z pięcioma innymi artystami z całego świata. Byli to: de Jong Orlando, Carmel Doherty, Marko Človek, Ping Qiu i Marbod Fritsch. Każdy z rzeźbiarzy wykonał pracę wybraną techniką, w odmiennym materiale.
Twórca z Gostynina nie zawiódł oczekiwań. Jego praca okazała się najlepsza i jako jedyna została zakupiona przez organizatorów sympozjum. Sam Biniewicz powiedział, że ta rzeźba go usatysfakcjonowała. Zdobył za nią uznanie w oczach organizatorów oraz usłyszał gratulacje od uczestników sympozjum.
Tadeusz Biniewicz przygotowuje się już do kolejnego wyzwania. Tym razem zamierza wyrzeźbić postać biblijnego króla Dawida.

(eg)
fot. Urząd Miasta Gostynina

Zobacz kolejny artykuł

W poszukiwaniu korzeni

Rodzinne miasto swojego dziadka Nute (Nathana) Motyla odwiedził w lipcu Oded Szaron z Izraela wraz …

Rowerami na Hel

13 rowerzystów z Gostynina wzięło udział w grupowej pielgrzymce rowerowej, której punktem docelowym był Półwysep …