Bal na sto par

W Zamku Gostynińskim, jak na czas karnawału przystało, odbył się Bal Karnawałowy. Jego uczestnikom nie brakowało wyobraźni, więc na sali nie zabrakło Królewny Śnieżki, Myszki Miki czy zawodnika sumo. Dobrze bawiły się na nim zarówno dzieci, jak i dorośli.
Bal Karnawałowy to czas niezwykły, pełen wzruszeń i przeżyć dla wszystkich dzieci, dlatego jest tak długo przez nie wyczekiwany. Na pięknie udekorowanej kolorowymi balonami i serpentynami sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego bawili się najmłodsi mieszkańcy Gostynina w fantastycznych strojach. Dzieci i rodzice przebrani byli za bohaterów, postacie ze znanych bajek. Można było na przykład zobaczyć: wróżki, królewny, czarownice, rycerzy, piratów, policjantów i… zawodnika sumo. W balu udział wziął także gospodarz miasta burmistrz Paweł Kalinowski.
Bal poprowadził Wodzirej i królewna Śnieżka w towarzystwie Minionka i Myszki Miki, którzy już od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci, rodziców i zaproszonych gości do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych.
O doskonałą organizację i fantastyczną atmosferę podczas zabawy postarali się pracownicy Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi „Akademia Przedszkolaka” w Gostyninie. Wspólny bal umożliwił gostynińskim dzieciom i ich rodzicom spędzenie razem czasu, który przyniósł wszystkim uczestnikom wiele radości.

(eg)
fot. Urząd Miasta Gostynina

Zobacz kolejny artykuł

637 lat temu Gostynin otrzymał prawa miejskie

8 marca Roku Pańskiego 1382 książę piastowski Siemowit IV nadał Gostyninowi prawa miejskie. Jednak sam …