60 lokali socjalnych

W Gostyninie oddano do użytku budynek wielorodzinny z lokalami socjalnymi dla 60 rodzin. Blok stanął przy ul. Targowej 5B, budowano go przez 1,5 roku. Kosztował ponad 6 mln zł.
Pozwolenie na budowę bloku z mieszkaniami socjalnymi miasto uzyskało w kwietniu 2014 r., natomiast przetarg na realizację inwestycji ogłoszony został w styczniu 2016 r. Umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą, czyli gostynińską firmą Hydropol, zawarta została w marcu ubiegłego roku, wówczas też ruszyły prace budowlane.
Budowa bloku socjalnego możliwa była dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 763 228,80 złotych. Łączny koszt inwestycji wyniósł 6 203 286,19 zł i obejmował opracowanie projektu, wykonanie przyłączy gazowych, elektrycznych, nadzory autorskie i inwestorskie oraz prace budowlane.
W czterokondygnacyjnym, podpiwniczonym budynku znajduje się 60 mieszkań o powierzchni od 32 do około 63 m kw. oraz pomieszczenia gospodarczo-techniczne.
Uroczystego otwarcia inwestycji dokonał burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przewodniczącym rady miasta Andrzejem Robackim, prezesem MTBS Konradem Wilkanowiczem i wykonawcą inwestycji, prezesem firmy Hydropol Pawłem Żółtowskim. – Jest to największy, materialny dar, jaki możemy ofiarować mieszkańcom – komentował burmistrz.

(eg)

Zobacz kolejny artykuł

Szansa na dobry zawód

II Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w …