11. Gminne Dożynki Ekologiczne

Gmina Gostynin zaprasza na 11. Gminne Dożynki Ekologiczne, które odbędą się w niedzielę 9 września w Sokołowie. Wśród atrakcji znajdzie się m.in. występ Stefano Terrazzino.
Dożynki rozpoczną się mszą św. w kościele w Sokołowie o godz. 12.00. Potem korowód dożynkowy przemaszeruje na plac dożynkowy, gdzie odbędzie się ceremonia przekazania chleba. Od godz. 14.00 kolejno zaplanowano: koncert Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon, występ uczniów z miejscowej szkoły, koncert Chóru Gminnego Vox Cordis, pokaz mody ekologicznej, pokaz Formacji Tanecznej Revolta.
O godz. 17.20 zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz na najlepszą nalewkę. Następnie znów zaproponowane zostaną atrakcje muzyczne: koncert zespołu The Crank, występ tancerzy z UKS Pasja ze Szczawina Kościelnego, występ Zespołu Pieśni i Tańca Promyki Lucienia.
O godz. 19.00 wystąpi gwiazda – Stefano Terrazzino, a potem będzie czas na taniec przy muzyce zespołu Legend – aż do godz. 24.00.
Imprezami towarzyszącymi dożynkom będą: stoiska instytucji współpracujących z rolnikami, stoisko KRUS z konkursem dla rolników, stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci.
Organizatorami 11. Gminnych Dożynek Ekologicznych w Sokołowie są: wójt gminy Edmund Zieliński, Rada Gminy, Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem.

(eg)
fot. pixabya.com

Zobacz kolejny artykuł

Opłacalna praca w samorządzie

Około 12 000 zł miesięcznie zarabia nowy starosta gostyniński Arkadiusz Boruszewski. Radni zdecydowali, że jego …