Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Pejzaże pasją malowane
6 marca (wtorek) o godz. 17.00 w Filii bibliotecznej nr 7 (ul. F. Piaska 5) rozpocznie się wernisaż wystawy prac Danuty Golatowskiej i Hanny Kostrzewskiej „Pejzaże pasją malowane”. Autorki należą do Płockiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz sekcji plastyczno-malarskiej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku.

Marzec 1968
6 marca (wtorek) o godz. 18.00 Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) zaprasza na wernisaż wystawy „Marzec 1968” z Instytutu Pamięci Narodowej.

Spotkania z X muzą
7 marca (środa) o godz. 17.00 Dział Zbiorów Audiowizualnych (Biblioteka Muzyczna, ul. Kościuszki 3c) zaprasza w ramach cyklu „Spotkania z X muzą” na amerykański dramat z 2016 r. w reżyserii Paula Duddridge’a.

Premiera książki
7 marca (środa) o godz. 18.00 w Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) odbędzie się premiera książki Rafała Kowalskiego „Płoccy wypędzeni. Marzec’68”.

Podwójny wernisaż
8 marca (środa) o godz. 18.00 w Płockiej Galerii Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) rozpocznie się podwójny wernisaż. Na piętrze i parterze Płockiej Galerii Sztuki zagości wystawa malarstwa „Jan Tarasin. Pominięty rejestr i inne rejestry”, natomiast w Galerii Kreski zostanie otwarta wystawa „Ona. Zmienna niezmiennie”.

Dworzec Gdański
8 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Dworzec Gdański”. Scenariusz do filmu napisała Teresa Torańska, a wyreżyserowała go Maria Zmarz-Koczanowicz.

Akordeonowy koncert
9 marca (piątek) o godz. 19.00 i 21.15 Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza do sali koncertowej szkoły muzycznej (ul. Kolegialna 23) na koncert grającego na akordeonie Marcina Wyrostka.

Wieczór chwały
9 marca (piątek) o godz. 19.30 Duszpasterstwo Akademickie „Petroklezja” zaprasza do płockiej Stanisławówki na wieczór chwały „Zacząć od nowa”.

Widowisko mydlanych baniek
10 marca (sobota) o godz. 16.00 Teatr Baniek Mydlanych zaprasza do Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Kolegialna 23) na widowisko dla dzieci „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”, w którym głównymi bohaterami są olbrzymie bańki mydlane.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Wilkołak W środę, 29 maja kino Helios zaprasza widzów na kolejną odsłonę cyklu „Kino Konesera”. …