Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Kuchnia literacka
27 lutego (wtorek) o godz. 17.00 Książnica Płocka (ul. Kościuszki 6) zaprasza do sali kolumnowej na Kuchnię Literacką Książnicy Płockiej. Temat – rodzinne smaki zmianom niepodległe (nieuległe), czyli co się jadało i jadać się będzie w polskich domach w Wilnie i we Lwowie? Teksty literackie i kuchenno-literackie, w przygotowaniu interpretacyjnym Henryka Jóźwiaka, zaprezentuje Teatr Remedium Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku.

Klub podróżników
27 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w Domu Darmstadt rozpocznie się pokaz slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika „Półwysep Varanger i jego mroczne tajemnice”. Spotkanie poprowadzą Emilia i Dariusz Schmidt.

Mężczyzna o imieniu Ove
27 lutego (wtorek) o godz. 20.00 w Kinie za Rogiem (ul. Tumska 9a) odbędzie się projekcja komediodramatu „Mężczyzna imieniem Ove” (Finlandia, Szwecja 2015).

Kultura dostępna
1 marca (czwartek) o godz. 13.00 i 18.00 Kino Helios w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprasza na projekcje filmu „Habit i zbroja” (Polska, Litwa, Niemcy 2017).

Jarmark sztuki i rękodzieła
2–4 marca (piątek–niedziela) w Atrium Mosty rozpocznie się Jarmark Sztuki i Rękodzieła. Można będzie kupić ręcznie robione wyroby: biżuterię, obrazy, szkło, porcelanę, ceramikę i wyroby skórzane, a także wiejskie chleby, sery góralskie.

Szansa na Disneyland
3 i 4 marca (sobota–niedziela) o godz. 10.30 i 12.30 Kino Helios zaprasza na drugą edycję specjalnych pokazów „Disney Junior w Kinie”. Na dzieci czekać będą atrakcje, m. in.: Miki jako interaktywny prowadzący, premierowe odcinki seriali „Miki i raźni rajdowcy”, „Jej Wysokość Zosia” oraz „Lwia Straż”, gry, animacje i piosenki. W trakcie seansów pojawi się szansa wygrania rodzinnego wyjazdu do Disneyland Paris.

Muzyczny Dzień Kobiet
3 marca (sobota) o godz. 17.00 w sali koncertowej szkoły muzycznej (ul. Kolegialna 23) odbędzie się koncert Krzysztofa Kiljańskiego z okazji Dnia Kobiet. Na koncert zapraszają prezydent Andrzej Nowakowski oraz Płocka Rada Seniorów. Wstęp wolny za okazaniem zaproszenia. Zaproszenia dostępne są w Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22, tel. 24 366 77 11.

Szopka noworoczna
3 marca (sobota) o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym rozpocznie się 4. Szopka Noworoczna.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Animacje na Starówce We wtorek, 7 sierpnia na płockiej starówce odbędą się animacje dla dzieci. …

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

EXODUS Muzeum Mazowieckie w Płocku (ul. Tumska 8) zaprasza na wystawę Bogusława Lustyka EXODUS, której …