Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Kultura dostępna
4 stycznia (czwartek) o godz. 13.00 i 18.00 kino Helios zaprasza na film z cyklu Kultura Dostępna, pt. „Pokot” (Polska, Czechy, Niemcy, Szwajcaria 2016, reż. Agnieszka Holland).

Płockie kolędowanie
5–7 stycznia o godz. 19.00 w bazylice katedralnej odbędzie się XXIII Płockie Kolędowanie. Harmonogram koncertów: 5 stycznia (piątek) – Olga Borys i Chór Minstrel; 6 stycznia (sobota) – Łódzka Grupa Kreatywna – „Z kolędą przez Polskę”; 7 stycznia (niedziela) – Zespół Turnioki – koncert kolęd i pastorałek. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Piłkarski turniej
6–7 stycznia w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych (ul. Kilińskiego 4) rozpocznie się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej. Na parkiecie będzie można obejrzeć m.in. reprezentantów Polski w piłce 6-osobowej. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał będzie najlepszy polski sędzia Szymon Marciniak. W sobotę, 6 stycznia o godz. 9.00 rozpoczną się mecze eliminacyjne. W niedzielę, 7 stycznia o godz. 9.00 początek spotkań finałowych, a o godz. 15.00 pojedynki o medale.

Koncert w Imielnicy
7 stycznia (niedziela) o godz. 12.00 Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpi w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Imielnicy. Chór najpierw zapewni oprawę mszy świętej, a później wystąpi z koncertem kolęd.

Zmagania siatkarzy
7 stycznia (niedziela) o godz. 12.00 w ORLEN Arenie rozpocznie się V runda rozgrywek Płockiej Ligi Amatorów Siatkówki.
Między obserwacją a interpretacją
Płocka Galeria Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) zaprasza na wystawę zbiorową „Między obserwacją a interpretacją”. Ekspozycja czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–18.00. Ceny biletów: ulgowy 3 zł, normalny 6 zł, niedziela – wstęp bezpłatny. Wystawa czynna do 21 stycznia.

Mój Izrael
Muzeum Żydów Mazowieckich (ul. Kwiatka 7) zachęca do obejrzenia wystawy fotograficznej „Mój Izrael” Zbigniewa Nowaka. Ekspozycja czynna do 25 lutego.

Inny świat
Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na wystawę „Inny świat. Malarstwo Jerzego Pluchy”. Czynna będzie do 28 stycznia.

(gsz)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Animacje na Starówce We wtorek, 7 sierpnia na płockiej starówce odbędą się animacje dla dzieci. …

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

EXODUS Muzeum Mazowieckie w Płocku (ul. Tumska 8) zaprasza na wystawę Bogusława Lustyka EXODUS, której …