Najnowsze informacje

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Tadżykistan
14 grudnia (środa) o godz. 18.00 w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8) odbędzie się pokaz slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika pt. „Tadżycki wariant”. Fotografie będą komentowali: Agnieszka Muzińska i Artur Stokowski.
Stan wojenny w Płocku
15 grudnia (czwartek) o godz. 12.00 Towarzystwo Naukowe Płockie (pl. Narutowicza 8) zaprasza na sesję z okazji 30. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego. Będzie można wysłuchać wykładów na temat represji komunistycznych i oporu społecznego w czasie stanu wojennego w Płocku oraz obejrzeć wystawę ze zbiorów Biblioteki im. Zielińskich.
Alterstacja w POKiS-ie
16 grudnia (piątek) o godz. 19.00 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w Płocku (ul. Tumska 9a) zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu „Alterstacja”. Tym razem na scenie zagra zespół Klezmafour.
Wieczór kolęd
17 grudnia (sobota) o godz. 17.00 Muzeum Mazowieckie w Płocku (ul. Tumska 8) zaprasza na Wieczór Kolęd i Poezji Bożonarodzeniowej „Dzieciątko niesie miłość” w wykonaniu płockich artystów: Małgorzaty Tomczak – Banachowicz (mezzosopran), Edwarda Bogdana (fortepian) oraz Jacka Mąki (recytacje). Wstęp wolny.
Broniewski nieznany
17 grudnia (sobota) o godz. 20.00 Kawiarnia Artystyczna „Czarny Kot” (Stary Rynek 25) zaprasza na wieczór poetycki i happening w wykonaniu aktorów płockiego Teatru Dramatycznego pt. „Broniewski nieznany”.
Wigilia przed Ratuszem
18 grudnia (niedziela) o godz. 17.30 na Starym Rynku odbędzie się coroczne spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podczas którego mieszkańcy Płocka podzielą się opłatkiem i złożą sobie życzenia.
Szopki krakowskie
18 grudnia (niedziela) o godz. 17.30 w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8) nastąpi otwarcie wystawy pt. „Szopki krakowskie”. Ekspozycja będzie czynna do 8 stycznia.
Wieczór wigilijny
18 grudnia (niedziela) o godz. 19.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku (ul. Kolegialna 23) Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej organizują Wieczór Wigilijny 2011 „Jasełka”. Będzie to koncert zamykający uroczystości 60-lecia zespołu Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.    (mś)

Zobacz kolejny artykuł

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Twój Vincent W czwartek, 21 czerwca o godz. 13.00 i 18.00 kino Helios zaprasza na …

Podpowiadamy, gdzie się wybrać…

Kuchnia pisarza We wtorek, 12 czerwca o godz. 17.00 Książnica Płocka zaprasza na promocję wydawnictwa …